Jazda na rowerze to jedna z najpowszechniej uprawianych dyscyplin i wiąże się z wieloma korzyściami prozdrowotnymi. Jednakże nowe badania wskazują na możliwy związek między tym sportem a rozwojem raka prostaty u starszych mężczyzn.
Z raportu World Alzheimer Report 2014 wynika, że aż ponad dwie trzecie respondentów obawia się rozwoju choroby Alzheimera. Eksperci radzą więc, jak samodzielnie zmniejszać czynniki ryzyka.
Średnia długość życia wydłuża się głównie dzięki współczesnej medycynie. Zachodni styl życia jednak nie sprzyja zdrowiu i wielu ludzi musi liczyć na dobre leki i zabiegi. Są jednak miejsca, w których służba zdrowia ma bardzo ograniczony zakres, a mieszkańcy cieszą się wyjątkową na światową skalę długowiecznością.
Spacerowanie w umiarkowanym tempie 4,8 km na godzinę przez 20 minut może obniżyć ryzyko śmierci osoby chorej na raka piersi o 40 procent, a zgonu pacjenta z rakiem prostaty o prawie jedną trzecią.
Badania wykazują, że wskaźnik depresji wśród osób starszych jest dwa razy wyższy niż u ludzi w jakimkolwiek innym wieku. Ciągle też bagatelizuje się tę chorobę, która jednak silnie oddziałuje na jakość naszego życia. Warto chronić się przed objawami depresji, a w przypadku rozwoju choroby, poszukać profesjonalnej pomocy. Jednym ze sposobów na osłabienie symptomów depresyjnych jest regularna aktywność fizyczna.
Starsze kobiety, które zmagają się z otyłością, mogą uchronić się przed arytmią dzięki regularnym ćwiczeniom.
Abe Pervin cztery razy w tygodniu trenuje amatorskich zawodników boksu. I nie byłoby w tym zajęciu nic dziwnego, gdyby nie fakt, że szkoleniowiec dopiero co świętował 95 urodziny. Właśnie trafił do Księgi rekordów Guinnessa.
Uczeni ze Stanford University odkryli związek pomiędzy zaburzeniami snu u ludzi starszych a prawdopodobieństwem prób samobójczych.
Kobiety, które ćwiczą regularnie przez cztery lata po menopauzie, mogą istotnie zmniejszyć u siebie ryzyka raka piersi.
Zaledwie pięciu minut biegu dziennie może istotnie obniżyć ryzyko przedwczesnej śmierci, wynika z nowych badań.
Siedzący styl życia zagraża zdrowiu. Obliczono, że wiąże się z kilkudziesięcioma chorobami. Trzeba więc zadbać o to, by dostatecznie często podnosić się z kanapy lub fotela.
Aktywność fizyczna kobiet po menopauzie jest związana ze zmniejszeniem problemów poznawczych.
Prowadzony przez Bank of Montreal Wealth Institute opublikował raport „Cztery klucze do długowieczności", w którym wskazuje główne czynniki szans na dożycie stu lat.
Osoby, które oglądają telewizję przez ponad trzy godziny dziennie, mogą cechować się dwukrotnie wyższym ryzykiem wcześniejszej śmierci w porównaniu do ludzi, którzy spędzają przed telewizorem mniej czasu.
Zielone przestrzenie poprawiają nastrój do tego stopnia, że są pomocne także u pacjentów z demencją.