Joga daje tak ważne korzyści jak sport - pozwala się odstresować i pomaga chronić serce.
Z nowych badań wynika, że ci, którzy czują się młodo i mają dużo energii, z wyższym prawdopodobieństwem doczekają sędziwego wieku, niż ci, którzy czują się staro.
Nowe badania wykazały, że większość traconej przez nas masy podczas procesu odchudzania jest wydychana jako CO2...
Warto rozważyć wykonanie badania mózgu, jeśli u członka najbliższej rodziny zdiagnozowano tętniaka mózgu. Prowadzone badania kliniczne wykazały wyższe ryzyko tej dolegliwości u osób, w których rodzina już się pojawiła.
Warto jeść jogurt. Już jeden dziennie może obniżyć ryzyko cukrzycy o 18 procent.
Zmniejsz ryzyko urazów kręgosłupa i dyskomfort w postaci bólu pleców poprzez odpowiednie nawyki.
To, co jesz, ma bezpośredni wpływ na stan twojego zdrowia. Dieta może istotny wpływ na walkę z grypą.
Seniorski wiek nie powinien oznaczać siedzenia na kanapie w ulubionym szlafroku. Najzdrowiej (zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym) starzeją się ci, którzy nie stronią od aktywności fizycznej i wyzwań dla umysłu.
Funkcjonowanie umysłowe człowieka ma niepodważalny wpływ na jakość naszego życia. Z wiekiem tempo przetwarzania informacji w układzie nerwowym maleje, pamięć zawodzi, pojawiają się problemy z koncentracją i szybkością reakcji. Jak zachować sprawność intelektualną w podeszłym wieku opowiada lek. med. Ewa Jakubowicz - Kierownik Oddziału Dziennego dla Seniorów Scanmed Multimedis.
Brytyjscy specjaliści ds. zdrowia wykorzystali wyniki 35-letnich badań i wskazali, że dane potwierdzają - tym zdrowsi są w starszym wieku ludzie, im lepiej się odżywiali i jeśli regularnie ćwiczyli.
Podejmowanie aktywności fizycznej trzy razy w tygodniu zmniejsza ryzyko depresji o około 16 procent, mówią uczeni z University College London.
Zdrowa dieta stosowana przed rozpoznaniem raka jajnika może zapewniać silniejszy system odpornościowy i zdolność do dobrej reakcji na leczenie.
„Bądź z nami w olimpijskiej formie” - to hasło Ogólnopolskiego Programu Aktywności Fizycznej Seniorów pod patronatem Władysława Kozakiewicza. W jego ramach tysiące Seniorów z ponad 40 polskich miast będzie miało okazję do spotkania z mistrzem olimpijskim Władysławem Kozakiewiczem. Ambasador Programu, dzięki wspólnym ćwiczeniom oraz dzieleniem się swoim sportowym doświadczeniem udowodni, że po 60 także można być w olimpijskiej formie.
Żeby móc liczyć na lepszą pamięć, trzeba podnosić ciężary, mówią eksperci.
Zdrowy tryb życia kobiet może przełożyć się na aż o 50 proc. niższe ryzyko udaru.