Strona główna O serwisie

O serwisie Senior.pl

"Pesymizm jest przywilejem młodych. W starszym wieku nie ma się na to czasu."
Winston Leonard Spencer Churchill

Na świecie na niespotykaną dotąd skalę przybywa seniorów. W krajach rozwiniętych osoby, które ukończyły 50-ty rok życia już niedługo będą stanowiły blisko połowę społeczeństwa. Również internet nie jest już domeną ludzi młodych. Osoby po czterdziestce coraz częściej korzystają z zasobów globalnej sieci i coraz częściej czują się w niej jak u siebie w domu. Właśnie z myślą o nich powstał serwis Senior.pl. Poruszamy w nim problemy dotyczące osób w wieku dojrzałym, pokazujemy radości i problemy seniorów w Polsce oraz na świecie.

Misją serwisu jest przeciwstawianie się wykluczeniu osób starszych z jakiejkolwiek dziedziny życia i pokazanie, że seniorzy nie są "za starzy", by realizować się zawodowo, żyć w szczęśliwych związkach czy spełniać swoje marzenia. Pokazujemy, że słowo "emeryt" nie oznacza schorowanego starca a "babcia" - niewykształconej dobrotliwej ale za to darmowej opiekunki do dzieci. Informujemy o tym, jak żyją i radzą sobie ludzie w "złotym wieku" na całym świecie. Chcemy też przywrócić zanikający w naszym świecie szacunek dla osób starszych - również tych najstarszych, którzy z racji swojego wieku nie są już tak sprawni i "przydatni" jak kiedyś.

Realizacja naszych założeń wymaga współpracy z innymi serwisami, instytucjami, organizacjami i firmami które działają na rzecz seniorów lub mają ofertę do nich skierowaną. Nie mniej ważny jest też udział samych seniorów, których serdecznie zapraszamy do współprowadzenia tego serwisu. Stale będziemy pracować nad taką jego formułą, która najwięcej głosu odda jego Odbiorcom.

Właścicielem serwisu jest:

KASAT Sp z o.o.
ul. Jaśminowa 2/4
55-080 Kąty Wrocławskie

Nr KRS: 0000281562 (Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy)
NIP: 896-12-57-678
Kapitał zakładowy: 62 400,00 zł

Zapraszamy do podjęcia współpracy!

W przygotowaniu nowe projekty