Sezon wakacyjny jest świetnym czasem na aktywny wypoczynek i powinny z niego korzystać również osoby po przebytym zawale serca. Okazuje się, że osoby z chorobami układu krążenia nie muszą rezygnować z aktywności. Jeśli przed zawałem uprawiały sport i chciałyby do niego wrócić, powinny zasięgnąć opinii lekarza. Ten na podstawie wywiadu i badań dodatkowych oceni ryzyko i ustali możliwe formy aktywności.
Dobre odżywianie się, ćwiczenie i utrzymywanie dobrego zdrowia fizycznego pomaga mózgowi w starzeniu się w zdrowiu.
Jeśli chodzi o upływ czasu, to tylko ten metrykalny dotyczy każdego w taki sam sposób. Oznaki starzenia się są bardzo różne - u jednych widoczne w relatywnie młodym wieku, u innych słabe nawet, gdy mają status dziadków i babć. Dotyczy to nie zarówno wyglądu, jak i stanu zdrowia.
Jak wynika z badań, 65-latkowie, którzy prowadzą zdrowy styl życia, znacznie ograniczają u siebie ryzyko niewydolności serca.
Ludzie nieświadomi podwyższonego poziom cukru we krwi raczej nie dokonują zmian w stylu życia, które mogłyby zapobiec rozwojowi cukrzycy.
Po raz kolejny eksperci przekonują, że warto zacząć ćwiczyć bez względu na wiek. Także siedemdziesięciolatkowie doznają korzyści z podjęcia regularnego wysiłku fizycznego.
Szwedzcy naukowcy opracowali test online, który można przewidzieć dalszą długość życia osób w wieku 40 - 70 lat.
Chroniczna bezsenność może prowadzić do zwiększenia ryzyka stanów zapalnych i wcześniejszej śmierci.
Dostępny bez recepty środek może spowolnić proces starzenia się, wskazują japońscy uczeni.
Ćwiczenia w każdym wieku przydają korzyści dla zdrowia, ale okazuje się, że te wykonywane w średnim wieku mają „moc ochronną" przed demencją w późniejszych latach.
Wiek nie jest wymówką dla braku aktywności fizycznej. Właściwie to okazuje się, że nie ma dla treningów granic poza stanem zdrowia - dowiodła tego 92-latka, która przebiegła maraton zyskując tym samym wpis do Księgi rekordów Guinnessa.
Walczysz z nałogiem palenia papierosów? Zobacz, czego unikać i co robić, by sobie pomóc w rzuceniu palenia.
Chodzenie na dwuminutowy "spacer" co godzinę zmniejsza ryzyko wcześniejszego zgonu o 33 procent.
Już niewielka ilość regularnych ćwiczeń, niezależnie od intensywności, jest tak korzystna dla starszych mężczyzn jak rzucenie palenia, mówią naukowcy.
Niemal 70 procent uczestników pali w dwa lata po diagnozie, a 57 procent pali cztery lata po wykryciu nowotworu.