Jeśli cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawów, możesz poprawić jakość swojego życia dzięki określonym zmianom w stylu życia. Dobra dieta, zmniejszenie wagi i regularna aktywność fizyczna sprawi, że zwiększysz swoją mobilność oraz poprawisz zdrowie.
Jeśli przesiadujesz przed telewizorem i jesteś nieaktywny/a, robisz krzywdę swojemu umysłowi. Takie zachowanie przekłada się na spowolnienie aktywności mózgu.
Nie warto zwlekać z aktywnością fizyczną, może pomóc nie tylko w osiągnięciu lepszego zdrowia fizycznego, ale i umysłowego - dzięki regularnym ćwiczeniom można odwrócić proces kurczenia się mózgu.
Dokładniej ujmując problem zawarty w tytule - trzeba odchudzić trzustkę, by móc liczyć na odwrócenie efektów cukrzycy typu 2.
Nie musisz wylewać siódmych potów, by być w dobrej formie i zapewnić sobie zdrowe serce. Umiarkowane ćwiczenia, takie jak spacery, moga być nawet skuteczniejze od intensywnych treningów w ochronie zdrowia serca.
Większa aktywność fizyczna daje lepszą ochronę przed śmiercią z powodu różnych form nowotworu, np. raka sutka, okrężnicy i prostaty.
Odkryto, że jesienno-zimowa pora roku, przede wszystkim ze względu na ilość światła słonecznego i niesprzyjającą pogodę, może skutkować depresyjnymi objawami. Taka sezonowa depresja (seasonal affective disorder, SAD) dotyczy nawet jednej na kilkanaście osób. Na szczęście w znacznej mierze można z nią skutecznie walczyć także na własną rękę.
Nie, to nie żart. Brytyjscy uczeni odkryli związek między siłą nóg i zdolnościami mózgu do powstrzymywania efektów starzenia się.
Diagnoza cukrzycy to nie wyrok. Choroba nie musi obniżyć jakości życia, jeśli dobrze się nią zarządza. Poniżej kilka często zadawanych pytań dotyczących cukrzycy.
Osoby starsze także powinny prowadzić zdrowy tryb życia, aby móc liczyć na dobre samopoczucie. Nie wolno „spocząć na laurach". Aktywność w młodszym wieku nie daje profitów „na zawsze" - trzeba dbać o siebie przez cały czas.
Choć diabetykom niełatwo jest rozpocząć ćwiczenia, powinni zdobyć się na taki wysiłek - już umiarkowane ćwiczenia, takie jak chodzenie, mogą pomóc w utrzymaniu dobrego zdrowia pomimo choroby.
Kwasy tłuszczowe pomagają zapobiegać otyłości.
Tylko 29 procent polskich seniorów regularnie się gimnastykuje. Tymczasem systematyczna aktywność fizyczna jest kluczem do dobrej kondycji i sprawniejszego codziennego funkcjonowania. Warto zatem wybrać formę aktywności, która będzie dostosowana do indywidualnych predyspozycji.
Od naszej siły woli zależy, czy zdecydujemy się na rzucenie palenia, podejmiemy wysiłek odchudzania czy pozbędziemy jakiegoś brzydkiego nawyku. Wszystko to jest procsualne i wymaga czasu, by osiągnąć sukces. Nierzadko zdarza nam się załamanie i trzeba zaczynać od początku. Na szczęście istnieją techniki wzmacniania woli, dzięki nim mamy większe szanse na powodzenie naszych przedsięwzieć.
Nie ma nic dziwnego w tym, że od czasu do czasu doświadcza się niepokoju. Jeśli jednak jakaś trudna sytuacja życiowa się przedłuża i jest się narażonym na długotrwały stres, epizody (często bezpośrednio nieuzasadnionego) strachu powtarzają się doprowadzając do problemów z normalnym funkcjonowaniem i osłabiając jakość życia. Zobacz, jak radzić sobie z niepokojem.