Brytyjscy uczeni odkryli, że chętniej dbamy o formę fizyczną, gdy żyjemy w pojedynkę. Kiedy natomiast wchodzimy w związek, przestaje nam na tym zależeć.
Aktywni fizycznie ludzie starsi mają niższe ryzyko zachorowania na różne choroby, ale i szybciej wracają do zdrowia.
Od kilku lat zewsząd słychać, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla dobrego funkcjonowania w młodszym i starszym wieku. Oto kolejne na to dowody.
Zaburzenia snu mogą przyczynić się do pojawienia się czynników ryzyka chorób serca, ostrzega American Heart Association.
Nie trzeba spędzać wielu godzin na siłowni, by móc liczyć na korzyści z aktywności fizycznej. W przypadku seniorów już zaledwie kwadrans wysiłku może dać dobre efekty.
Jeśli chcesz zmniejszyć swoją wagę, wybór diety wysokobiałkowej nie jest najlepszym rozwiązaniem. W dłuższej perspektywie taki sposób jedzenia może spowodować, że przybędzie ci kilogramów.
Współczesny styl życia sprawia, że stres jest wszechobecny i tak się do niego przyzwyczajamy, że staramy się go zmniejszyć jedynie instynktownie, a nie poprzez świadome zmiany. Nie ma jednak na co czekać. Warto przeanalizować poziom stresu, z jakim się zmagamy i sprawdzić, co można zmienić w stylu życia lub jakie techniki relaksu wprowadzić.
Chcąc zachować młodość ducha, aż 57 proc. z nas podróżuje kilka razy w roku, a 34 proc. wybiera małe przyjemności, którymi cieszy się kilka razy w tygodniu – wynika z badania Maison & Partners. Poznaj 6 prostych i niezawodnych sposobów, które pozwolą Ci zachować młodość ducha i celebrować kochanie życia.
Żeby zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera, trzeba uprawiać sport, stosować zbilansowaną dietę i utrzymywać prawidłowy BMI.
Nie działaj zgodnie ze stereotypem i na emeryturze nie przesiaduj w fotelu przed telewizorem. Młodość ducha i ciała możesz zachować na znacznie dłużej, jeśli nie przestaniesz podejmować wysiłku fizycznego i intelektualnego. Potrzebne są i treningi, i np. nauka języka obcego, by ciagle czuć się młodo.
Naprawdę łatwo możesz przydać sobie poczucia szczęścia. Wystarczy regularnie ćwiczyć. I nie musisz mieć siły i wydolności profesjonalnego sportowca - trzeba po prostu systematycznie trenować.
Jeżeli jesteś diabetykiem, nie przesiaduj na kanapie czy w fotelu, aktywność fizyczna pomaga uchronić się przed niektórymi komplikacjami związanymi z cukrzycą, np. przed utatą wzroku.
Trzeba ćwiczyć, by osłabić ryzyko coraz powszechniejszych na całym świecie chorób.
Wakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek – tak wyglądają zajęcia w Letniej Akademii Seniora, organizowanej od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
W sierpniu w wielu miejscowościach w różnych częściach Polski organizowane są cotygodniowe wspólne treningi nordic walking. Zajęciom patronuje Justna Kowalczyk - mistrzyni w narciarstwie biegowym i multimedalistka olimpijska.