Osoby pracujące w wysokim stresie i mające niewielką kontrolę nad swoją pracą umierają młodziej lub są mniej zdrowe niż ci, które mogą liczyć na spokojniejsze środowisko pracy.
Pandemia wytworzyła paradoks, w którym zdrowie psychiczne stało się zarówno motywacją, jak i przeszkodą dla aktywności fizycznej.
Odporność psychiczna może pomóc w radzeniu sobie z trudnymi wydarzeniami, takimi jak pandemia. Sprawdź, jak zadbać o mentalną siłę.
Komórki mózgu potrzebują witaminy A, by odpowiednio się zmieniać i dostosowywać do bodźców środowiskowych.
U ludzi, którzy czują, że rozwiązali kłótnię, reakcja emocjonalna związana z tym sporem jest znacznie zmniejszona, a w niektórych przypadkach niemal zupełnie wymazana. Osłabianie stresu zaś znacząco wpływa na stan zdrowia i daje większe szanse na dłuższe życie.
Praktykowanie jogi może pomóc pacjentom z migotaniem przedsionków w radzeniu sobie z objawami.
Im wyższa satysfakcja z życia tym lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne, mówią uczeni z Univeristy of British Columbia (UBC).
Pory roku oddziałują na nasze emocje i życie towarzyskie. Negatywne emocje są bardziej stłumione latem, podczas gdy sezonowe zaburzenia afektywne osiągają najwyższy poziom podczas ciemniejszych miesięcy zimowych.
Zaburzenia hiperseksualne, czyli uzależnienie seksualne, mogą być powiązane z nadpobudliwymi systemami odpowiadającymi za odczuwanie stresu. U mężczyzn z tymi problemami poziom hormonów stresu był znacznie wyższy niż u osób z grupy kontrolnej.
W dzisiejszym świecie wygląd ciała może mieć silny wpływ na nasze wybory i zachowania, szczególnie te związane z dietą. Taki obraz jest czasem kształtowany lub zniekształcany przez wiele czynników, w tym obrazy z mediów, relacje, a nawet nasze nastroje. Jak mówią uczeni z Uniwersytetu Stanowego Florydy jeden, siłą napędową chęci, by przejść na dietę może być atrakcyjność partnera.
Seniorzy są bardziej skoncentrowani, mniej obciążeni lękiem i mniej niespokojni psychicznie niż ludzie młodsi.
Pracoholizm, czyli uzależnienie od pracy, jest coraz większym problemem w uprzemysłowionym świecie i nie pozostaje to bez wpływu na problemy ze zdrowiem psychicznym.
Bycie mężczyzną, nadwaga, palenie papierosów i depresja przyczyniają się do szybszego biologicznego starzenia się, czytamy w eLife.
Leczenie konkretnych chorób jest łatwiejsze niż zadbanie o ogólny dobrostan pacjenta. Lekarze skupiają się na konkretnym stanie fizycznym, a nie na pacjencie jako jednostce psychofizycznej. Mniej uwagi poświęca się zdrowiu psychicznemu i jego wpływowi na problemy fizyczne, czytamy w raporcie z badań na temat wpływu problemów mentalnych na inne aspekty zdrowotne.
Osoby religijne w obliczu kryzysów życiowych polegają na takich strategiach regulacji emocji, jakich używają psychologowie. Ludzie ci pozytywnych sposobów myślenia o trudnościach, praktyce nazywanej w psychologii „pozytywnym przewartościowaniem". Co więcej, mają wiarę w zdolność radzenia sobie z problemami, co określa się z kolei jako „poczucie własnej skuteczności". Strategie te łagodzą objawy lęku i depresji.
Antydepresanty – im dłużej zażywane, tym więcej objawów odstawiennych powodują