Holenderscy badacze wyróżnili dwa czynniki, które mogą mieć wpływ na długość osiąganego przez kobiety wieku - chodzi o wzrost i wagę.
Zdrowy styl życia pomaga uchronić się przed nawrotem raka piersi, mówią niemieccy badacze.
Jeżeli zależy ci na osiągnieciu sędziwego wieku, unikaj dłuższego pozostawania w pozycji siedzącej.
Regularny wysiłek fizyczny jest nie tylko polecany ludziom zdrowym jako sposób na ochronę przed rozwojem różnych problemów zdrowotnych, pomaga także poważnie chorym w walce z ich dolegliwościami i przedłużeniu życia.
Im więcej twoich bliskich krewnych osiągnęło długowieczność, tym masz większe szanse na dożycie sędziwego wieku.
Hormon, który jest uwalniany w czasie wysiłku fizycznego, może uchronić przed demencją.
Uczeni porównali efekty ćwiczeń i leków w walce z nadciśnieniem - okazało się, że treningi mogą być tak samo skuteczne w obniżaniu ciśnienia krwi jak farmaceutyki.
Ci, którzy ćwiczą, żyją dłużej. Dotyczy to także osób po zawale.
Dużo przygotowań - gotowanie, sprzątanie, zakupy, a wszystko po to, by spędzić Święta jak najpiękniej. Żeby się to udało, i w sferze fizycznej, i psychicznej, warto trzymać się kilku reguł.
Stany zapalne stawów raczej zniechęcają do podjęcia wysiłku fizycznego, ale regularne treningi pomagają osłabić objawy choroby. Skuteczny w tym zakresie jest m. in. energiczny spacer.
W ostatnim czasie „saunowanie" stało się w Polsce popularne. Zaczynamy cenić sobie możliwość porządnego rozgrzania ciała, gdy na dworze pada śnieg lub deszcz i temperatura oscyluje wokół zera. Czy jednak, poza przyjemnym dla wyziębionego ciała „naparzaniem", seanse w saunie mają jakieś skutki dla zdrowia?
Rekomendacje dotyczące ćwiczeń nie są zbyt wygórowane, ale ciągle niewielu ludzi je wypełnia. Dla nich wszystkich mamy jednak pewne dobre wiadomości - wystarczy kilka minut wysiłku, by zyskać ważne korzyści dla zdrowia.
Jeśli regularnie ćwiczysz, ma duższe szanse na zachowanie młodości - metrykalnie zestarzejesz się tak samo, jak inni, ale biologicznie będziesz młodszy/a niż twoi rówieśnicy.
Muzyka nie tylko „łagodzi obyczaje", ale może być silnym „lekiem" na pewne dolegliwości fizyczne i psychiczne. Zobacz, jaki wpływ na zdrowie i samopoczucie ma słuchanie muzyki i jej wykonywanie.
Podnoszenie ciężarów daje większe szanse na długowieczność niż regularne bieganie lub chodzenie.
Antydepresanty – im dłużej zażywane, tym więcej objawów odstawiennych powodują