Od jakości mikrobiomu jelitowego w dużej mierze zależy nasze zdrowie, a ma ona nie tylko związek z dietą, ale i poziomem aktywności fizycznej.
Niektórzy nie stosują specjalnych diet i mają wagę w normie, inni po zjedzeniu słodkich przekąsek łatwo zyskują dodatkowe kilogramy.
23 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Depresją – według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) stanowi ona jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Obecnie na depresję cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, z czego 15-20 proc. stanowią osoby po 65 roku życia.
Czemu tak trudno jest nam się zmobilizować i podjąć jakiś wysiłek fizyczny, a najchętniej siedzimy na kanapie czy w fotelu? Wszystko dlatego, że nasz mózg postrzega wylegiwanie się jako coś bardzo atrakcyjnego.
„Kto z kim przystaje, takim się staje", mówi stare przysłowie i z pewnością dotyczy to małżeństw. Zazwyczaj ludzie przejmują nawyki i inne elementy stylu życia współmałżonków, co nie pozostaje bez wpływu na stan zdrowia.
Chyba każdemu zdarza się od czasu do czasu wpadać w gniew, warto jednak nauczyć się ograniczać takie stany ducha, bo są destrukcyjne nie tylko dla relacji z innymi, ale naszego stanu zdrowia. Oto kilka sposobów na zmniejszenie poczucia złości i innych negatywnych emocji, które mogą nas opanować.
Poziom mózgowego peptydu natriuretycznego, hormonu, który jest obecny w naszej krwi, może pomóc przewidzieć osłabienie organizmu przed osiągnięciem siedemdziesiątki.
Holenderscy badacze wyróżnili dwa czynniki, które mogą mieć wpływ na długość osiąganego przez kobiety wieku - chodzi o wzrost i wagę.
Zdrowy styl życia pomaga uchronić się przed nawrotem raka piersi, mówią niemieccy badacze.
Jeżeli zależy ci na osiągnieciu sędziwego wieku, unikaj dłuższego pozostawania w pozycji siedzącej.
Regularny wysiłek fizyczny jest nie tylko polecany ludziom zdrowym jako sposób na ochronę przed rozwojem różnych problemów zdrowotnych, pomaga także poważnie chorym w walce z ich dolegliwościami i przedłużeniu życia.
Im więcej twoich bliskich krewnych osiągnęło długowieczność, tym masz większe szanse na dożycie sędziwego wieku.
Hormon, który jest uwalniany w czasie wysiłku fizycznego, może uchronić przed demencją.
Uczeni porównali efekty ćwiczeń i leków w walce z nadciśnieniem - okazało się, że treningi mogą być tak samo skuteczne w obniżaniu ciśnienia krwi jak farmaceutyki.
Ci, którzy ćwiczą, żyją dłużej. Dotyczy to także osób po zawale.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona