Kilkaset milionów ludzi na świecie ma depresję. To jednak oficjalne statystyki. Przypuszcza się, że chorych jest znacznie więcej, ale ciągle sądzimy, że objawy problemu oznaczają, że należy po prostu „wziąć się w garść". To nieprawda. Nie czekaj aż przejdzie „samo".
Nie poddajemy się stereotypom. Starsi potrafią docenić nowe technologie i chętnie z nich korzystają. Media społecznościowe są przez nich często odwiedzane.
Zmiany następujace w naszym organizmie wraz z wiekiem zmiany mogą mieć wpływ na sposób wchłaniania się i działanie leków. Seniorzy są bardziej wrażliwi na efekty uboczne oraz interakcje różnych medykamentów. Sprawdź, dlaczego działania niepożądane są częstsze.
Odkryto nowy, prosty sposób rozpoznania choroby Parkinsona - wystarczy do tego badanie oczu.
Jeśli bardzo dużo czasu spędzasz na pracy, może to być uzależniające i bardzo źle wpływać na zdrowie.
Nie jest jeszcze zupełnie jasne, na ile depresja jest uzależniona od genów, ale udało się zidentyfikować 17 wariacji genetycznych, które mogą sprzyjać tej chorobie.
Egzema nie jest jedynie problemem skórnym. Choroba może bardzo zmniejszać jakość życia i osłabiać ogólny stan zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego.
Nie ma sensu się złościć. Warto uczyć się zachowywać stoicki spokój, ponieważ taka postawa przekłada się na realnie niższe ryzyko problemów zdrowotnych. Ustalono np., że osoby zadwolone z życia mogą liczyć na niższe ryzyko udaru.
Nowa gra Pokemon Go bije rekordy popularności na całym świecie. Zabawa nawiązuje do bajki i gier konsolowych o Pokemonach i polega na poszukiwaniu tych stworów podczas spaceru po mieście przy pomocy specjalnej aplikacji.
Istnieje bardzo prosty sposób na poprawę humoru - wystarczy jeść więcej warzyw i owoców.
Arystoteles mówił, że człowiek to zoon politikon, czyli istota społeczna czy też towarzyska. Potrzeba nam kontaktu z innymi i gdy go brakuje, realnie cierpimy. Nie potrafimy dobrze funkcjonować bez regularnych spotkań z innymi i dobrych relacji. Samotność nas przygnębia. Z badań wynika, że osoby mieszkające w pojedynkę o wiele częściej chorują na depresję.
Powodów do zmartwień niemal nikomu nie brakuje, więc o optymizm bywa trudno. Wielu ludzi na co dzień walczy z lękiem i smutkiem, bo raczej mamy tendencję do wyolbrzymiania kłopotów i pogrążania się w negatywnych myślach niż do budowania i podtrzymywania optymistycznego nastawienia. Warto jednak „zawalczyć" o lepszy humor, bo ciągłe obawy i negatywne myśli mocno obniżają jakość życia.
Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni chorują na depresję, informuje WHO, niemiej jednak stresujące wydarzenia silniej oddziałują na rozwój objawów depresji u mężczyzn.
Samotność wiąże się nie tylko z problemami emocjonalnymi, przekłada się na gorszy stan zdrowia, m. in. zwiększa ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej i udaru mózgu.
100-procentowo dokładne badanie krwi pozwala na wczesne wykrycie choroby Alzheimera.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona