W zdigitalizowanym świecie telefon komrókowy jest używany przez nas wielokrotnie w ciągu dnia, bo w istocie trudno się bez niego obejść. Korzystanie z niego nie jest domeną młodych, z „nosem w ekranie" chadzają dziś ludzie w każdym wieku i nie kontrolują poświęcanego na to czasu. Okazuje się zaś, że długie użytkowanie telefonu czy smartfonu może się wiązać z pewnymi problemami. Zobacz, jak może ci zaszkodzić „komórka".
Refleksologia to forma medycyny naturalnej, metoda leczniczego masażu, który może pomóc przy różnych dolegliwościach.
Regularna medytacja może być szczególnie korzystna dla seniorów - nowe badanie dowiodło, że może osłabić problemy pamięci, a więc i zmniejszyć zagrożenie chorobą Alzheimera.
Warto zadbać o relacje z innymi - dobry krąg przyjaciół nie tylko poprawia emocjonalne samopoczucie, może też skutkować lepszą ochroną przed bólem.
Nie zwlekaj z podjęciem treningów. Dzięki nim nie tylko poprawisz zdrowie i sylwetkę, ale też i poziom zdowolenia z życia.
Kwasy omega-3 mogą poprawiać skueczność antydepresantów.
Osoby pełniące rolę opiekunów pacjentów z chorobą Alzheimera, powinny oddawać się jakiemuś kreatywnemu hobby - dzięki temu ograniczą poziom depresji.
Osoby, które odczuwają satysfakcję w ważnych dziedzinach życia, odznaczają się lepszą ochroną serca.
Stan emocjonalny reanie wpływa na zdrowie fizyczne. Poczucie szczęścia naprawdę poprawia i wydłuża życie.
Choć to Internet szturmem zdobywa nasze umysły, telewizja ciągle jednak pozostaje jednym z najpopualrniejszych mediów. Wielu ludzi poświęca na jej oglądanie nawet kilka godzin dziennie. Tymczasem okazuje się, że może to skutkować przygnębieniem i intensyfikacją objawów depresji. Jeśli chcesz mieć lepszy nastrój, ogranicz czas spądzany przed tv.
Zielona herbata ma właściwości odchudzające, a także może zmniejszyć ryzyko miażdżycy oraz określonych rodzajów raka, jak również pomaga regulować ciśnienie. To jednak nie wszystko, regularne picie tego napoju poprawia nastrój łagodząc objawy depresyjne.
Pacjenci z chorobami serca i depresją są bardziej narażeni na przedwczesną śmierć i atak serca niż osoby bez depresji.
Kobiety częściej cierpią z powodu niedoboru snu. To dlatego, że potrzebują go więcej, a nie zawsze są w stanie dobrze sie wyspać.
Wiadomo już od jakiegoś czasu, że regularna aktywność pomaga zachować dobre zdrowie, w tym może zmniejszyć ryzyko różnych nowotworów. Teraz jednak badacze wyjaśniają, skąd bierze się wspomniany efekt treningów.
Im bardziej się przejmujesz i zagłębiasz w negatywne myśli, tym bardziej szkodzisz swojemu zdrowiu. Pozytywne nastawienie z kolei sprzyja lepszemu samopoczuciu.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona