Osoby powyżej 45 lat, które regularnie ćwiczą więcej niż cztery razy w tygodniu, cechują się niższym ryzykiem udaru mózgu i mini-udaru. Tymczasem ci, którzy unikają aktywności fizycznej w ogóle, odznaczają się o 20 proc. wyższym ryzykiem doświadczenia udaru, ostrzegają uczeni z University of Alabama.
Pomimo rosnącego poziomu wiedzy na temat prawidłowych wartości ciśnienia tętniczego, skuteczność leczenia nadciśnienia w dalszym ciągu pozostaje na niskim poziomie. Głównymi problemami są tu nieprzestrzeganie zaleceń lekarskich lub rezygnacja z leczenia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że część pacjentów może postrzegać niesłusznie leczenie jako bardzo uciążliwe, dlatego staramy się wskazywać na korzystny wpływ zmiany trybu życia na poprawę ogólnego stanu zdrowia, a także upraszczać schemat terapeutyczny np. poprzez stosowanie leków wieloskładnikowych - mówi dr n. med. Aleksander Prejbisz, ekspert programu „Zdrowa ONA”.
Nowe badania wykazały związek pomiędzy podwyższonym wskaźnikiem masy ciała (BMI) i zwiększonym ryzykiem kamicy żółciowej.
Sypianie co najmniej przez siedem godzin na dobę zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia i śmierci z ich powodu.
Chcesz schudnąć? Zaserwuj sobie wytężony trening, który nie tylko pozwoli spalić więcej kalorii, ale i sprawi, że nie będziesz mieć ochoty na kaloryczny posiłek.
Zapytane o idealny dzień kobiety odpowiedziały, że najwięcej czasu poświęciłyby na seks, a niewiele krócej chciałyby przebywać z przyjaciółmi oraz oddawać się relaksowi. Na pracę zawodową najchętniej przeznaczyłyby zaledwie 36 minut...
1 lipca obchodzimy Dzień Psa - święto ustanowione w 2007 roku przez redakcję magazynu „Przyjaciel Pies" oraz użytkowników portalu pies.pl
Z badań Komisji Europejskiej wynika, że polscy seniorzy zajmują ostatnie, 27 miejsce wśród krajów Unii pod względem aktywności fizycznej, społecznej i zawodowej. Dlaczego tak się dzieje?
Aktywność fizyczna przydaje korzyści osobom z cukrzycą nawet wtedy, gdy jest jedyną zmianą w stylu życia.
Przekonania ludzi co do przyczyn otyłości mogą wpływać na ich nawyki żywieniowe i wagę.
W krajach Europy średnia długość życia stale wzrasta. W Polsce statystyczny mężczyzna żyje już nieco ponad 72 lata, statystyczna kobieta – prawie 81 lat. W 2050 r. ponad jedna piąta naszego społeczeństwa będzie miała ponad 65 lat. Wydłużają się lata życia, ale czy poprawia się jego jakość?
Eksperci z World Cancer Research Fund oraz American Insitute for Cancer Research wyszczególnili 7 reguł, które o 34 proc. zmniejszają ryzyko przedwczesnej śmierci z powodu różnorodnych chorób.
Jeśli masz trudności z zasypianiem i budzisz się wyczerpany każdego ranka, być może winna jest dieta. Określone produkty jedzone wieczorem mogą powodować, że zaśnięcie będzie prawdziwym wyzwaniem.
Nasze ciało - wydaje się świetnie poznane, a jednak ma wiele tajemnic... oto kilka z nich.
Chcesz zwiększyć poziom swojej aktywności fizycznej? Pedometr (krokomierz) jest świetnym motywatorem robienia częstszych „przerw" od pozostawania w pozycji siedzącej.