Na całym świecie na tę chorobę cierpi aż 180 milionów ludzi, co stanowi 3 procent populacji. Łuszczyca, bo o niej mowa, to jedno z najpowszechniejszych schorzeń skóry, które ma wpływ nie tylko na wygląd chorego, ale także na pozostałe przejawy jego codziennej aktywności. O innych postaciach łuszczycy, jej konsekwencjach i edukacji społeczeństwa mówi australijski naukowiec doktor Michael Tirant.
Muzyka, która jest zwykle odtwarzana podczas uprawiania jogi czy medytacji, znacząco zmniejsza poziom niepokoju, pop z kolei może powodować zwiększenie oczuwanego stresu.
Wakacje to trudny czas dla niektórych psów - schroniska odnotowują znacznie więcej porzuceń czworonogów niż w innych okresach roku. Na szczęście, wielu ludzi odpowiedzialnie adoptuje te zwierzaki, one z kolei odwdzieczają się ogromnym przywiązaniem i nie tylko - okazuje się, że czerpiemy wiele korzyści z towarzystwa psów.
Regularne ćwiczenia są korzystne nie tylko dla zdrowia fizycznego, mają istotny wpływ także na stan naszego ducha. Przykładowo, już w ciągu kilkudziesięciu minut aktywność fizyczna wywołuje lepsze samopoczucie psychiczne, jeśli zaś jest wykonywana dostatecznie często, znacznie zmniejsza ryzyko zaburzeń psychicznych, w tym depresji.
Magnez jest niezwykle cennym pierwiastkiem, występującym w każdej tkance naszego organizmu. Jest odpowiedzialny za ponad 300 reakcji biochemicznych w ciele i ma wpływ na poziom ciśnienia krwi, metabolizm, funkcjonowanie układu odpornościowego, itd. Z tego powodu ciało daje nam znać, gdy ma do sypozycji zbyt mało tego minerału. Zobacz, jak to zdiagnozować.
Aromaterapia, czyli „leczenie" zapachami ma różne zastosowania, ale jednym z najczęstszych jest złagodzenie napięcia i stresu, a także odprężenie. Sprawdź, które zapachy są szczególnie skuteczne w osłabianiu stresu.
Naucz się walczyć ze stresem, bo w dłuższej perspektywie, nawet jeśli nie jest bardzo silny, może skutkować chorobą przewlekłą.
Uczeni z Johns Hopkins University odkryli, że jedzenie przetworzonego mięsa może sprzyjać pojawianiu się objawów chorób psychicznych.
Powodów do narzekań zwykle nam nie brakuje - kolejki do lekarza, korki w mieście, tłumy w sklepach, nadmiar codziennych obowiązkó: wszystko to skutecznie nas irytuje. I jakkolwiek zewsząd słyszymy, że powinniśmy o siebie lepiej zadbać, dość trudno nam to przychodzi, bo i na to brakuje czasu lub pieniędzy. W każdym razie warto pamiętać, że zupełnie drobne rzeczy mogą mieć istotny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne, poniżej 10 prostych sposobów na szybką poprawę nastroju.
Przebywanie na łonie natury daje nam poczucie szczęścia i spokoju, może mieć wręcz efekty terapeutyczne, osłabiając lęk i inne objawy depresji, mówią psycholodzy.
Światowa Organizacja Zdrowia (World health Organization, WHO) po raz pierwszy uznała, że uzależnienie od seksu powinno znaleźć się na oficjalnej liście chorób.
Każdy doświadcza zaparć od czasu do czasu, najczęściej jednak zmagają się z nimi dzieci w wieku poniżej 5 lat oraz osoby po 65 roku życia. Częściej też doznają ich kobiety niż mężczyźni. Sprawdź, jakie jedzenie sprawia, że „dopada cię" ta przykra dolegliwość.
Według niemieckich uczonych, warto polecać wypijanie czterech kawy dziennie, szczególnie seniorom. Dzięki temu będą mieli silniejsze serca.
Dobre relacje w wielopokoleniowej rodzinie popłacają - obie ich strony mogą liczyć na niższe ryzyko depresji.
Jesli często, pomimo zmęczenia, nie możesz zasnąć i długo przekładasz się z boku na bok, prawdopodobnie jest tego jakaś kontkretna przyczyna. Odkryj ją i zaczij reagować, by móc się wreszcie dobrze wyspać.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona