Wielu zadaje sobie pytanie, jak to się dzieje, że niektórzy mężczyźni długo pozostają aktywni seksualnie i nie narzekają na problemy z sercem, choć pozostałe elementy ich stylu życia nie odbiegają od cechujących tych panów, którzy unikają zbliżeń. Najwyraźniej nurtowało to włoskich uczonych, bo postanowili sprawdzić, jak się ma seks do chorób sercowo-naczyniowych.
Społeczeństwa się starzeją i osoby w wieku emerytalnym są zachęcane do pozostania aktywnymi zawodowo. Uczeni dostarczyli już niejednego dowodu na to, że praca do późnego wieku pomaga pozostać w dobrej formie psychofizycznej. Tym razem jednak pojawiły się informacje sprzeciwiające się wspomnianemu trendowi. Okazuje się, że emerytura to dogodny czas na korzystanie z życia w pełni.
Spanie w innym niż zupełnie zaciemniony pokój może prowadzić do depresji, wynika z badań.
Badania na myszach wykazały, że odpowiedź systemu odpornościowego na stres czy choroby może być związana z depresją.
Phil Collins wyznał, że w przeszłości rozważał popełnienie samobójstwa.
Wkrótce - 31. października - przestawimy zegarki z godziny trzeciej na drugą „zyskując" do marca sześćdziesiąt minut. Zmiana czasu nie jest naszym rodzimym wymysłem, stosuje się ją w około 70 krajach, w Europie tylko Irlandia zrezygnowała z tego zabiegu. Procedura ta ma na celu oszczędność produkowanej przez ludzi energii. Niektórzy wskazują jednak na jej negatywne aspekty. Okazuje się, że źle wpływa na nasze samopoczucie, szczególnie wrażliwe na zmianę czasu są osoby starsze.
Starość jest inaczej postrzegana przez różnych ludzi. Okazuje się odmienny jej przebieg dotyczy też kobiet i mężczyzn. Uczeni odkryli, że wraz z wiekiem panie czują się bardziej samotne i przygnębione, natomiast mężczyźni stają się bardziej zadowoleni z życia na emeryturze.
Rozwód dojrzałych małżeństw to być może powszechniejsze zjawisko niż się zwykle sadzi. Okazuje się, że osoby dojrzałe nierzadko decydują się na rozstanie, pomimo kilku wspólnie spędzonych dekad.
Nowe badania pokazują, że terapie, jakie podejmują pacjenci po diagnozie choroby Parkinsona, stanowią wskazówki, jak długo chorzy będą żyć.
To nieprawda, że pięćdziesięciolatkowie zmagają się z kryzysem wieku średniego, wręcz przeciwnie seniorzy ten trudny okres mają za sobą. Jak się okazuje, to w czwartej i piątej dekadzie życie ludzie są bardziej niezadowoleni i nieszczęśliwi niż w innym okresie życia.
U mężczyzn, których partnerki mają raka piersi, występuje zwiększone ryzyko wystąpienia zaburzeń nastroju i to tak poważnych, że mogą wymagać hospitalizacji, wynika z nowych badań.
Mężczyźni cierpiący na niedobór snu są bardziej narażeni na przedwczesną śmierć niż ci, którzy regularnie odpowiednio wypoczywają.
Jeśli nie możesz spać, musisz poćwiczyć, radzą amerykańscy uczeni. Badania wykazały, że regularny trening pomaga złagodzić kłopoty z bezsennością u osób w średnim i starszym wieku.
Nadchodzi jesień - dla jednych to piękna, magiczna pora roku, dla innych czas przesilenia i sezonowych depresji. Co zrobić, by w jesiennej szarudze zachować witalność i radość życia? Jak czerpać energię z deszczu i niskich temperatur? Przede wszystkim należy zadbać o swój biorytm. Zafundować sobie odrobinę relaksu i dać odpocząć skołatanym nerwom.
Witaminę D trzeba wreszcie „zadenuncjować", bo choć każdy wie, że jej potrzebuje, to rzadko zdaje sobie w jakich dawkach i dlaczego.
Zakażenie bakterią H. Pylori może mieć związek z rozwojem choroby Parkinsona