Porady - pytania i odpowiedzi

2013-04-20 15:44 autor: Aqualinka

12 992 odsłon

Odszkodowanie dla emerytki za poślizgnięcie się na chodniku - jak uzyskać?

Moja babcia w trakcie tegorocznej zimy poślizgnęła się na bardzo oblodzonym chodniku. Pojechałam z nią od razu do szpitala , włożyli babci rękę w gips na 10 tygodni. Pomiędzy palcami  nawet odleżyny, dokładniej mówiąc odparzenia.Babcia mieszka sama, codziennie ją odwiedzam jak tylko mogę , jednak studiuję i też nie zawsze mogę być  by jej zrobić obiad czy pomóc w codziennych czynnosciach.Teraz po 6 tygodniach jest już oczywiście troszkę lepiej. Oczywiście zadzwoniłam na policję, spisali, porobili zdjęcia. Moja babcia ma jedynie 700 zł emerytury i chcę spróbować załatwić chociaż zwrot kosztów za rehablitację, którą mogłabym jej załatwić gdzieś( babcia miałą bardzo poważne złamanie) lub jakieś odszkodowanie - bo za to cierpienie zdecydowanie jej się należy( zwłaszcza przez te zmiany pogody czy samo łamanie i nastawianie ręki).  W jaki sposób mogłabym to zrobić? Gdzie mam się zwrócić? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Aha, świadkowie też są, spisałam ich dane a chodnik należy nie do żadnej spóładzielni tylko do miasta. Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-21 23:00 autor odpowiedzi: Ha_na

  Nie będzie łatwo, ale odszkodowanie jest możliwe do załatwienia. Należy zrobic kserokopie wszystkich  posiadanych dokumentów dot. wypadku i przebytego leczenia ,  wystąpic z pismem o odszkodowanie do burmistrza miasta.  (kserokopie załączyć). Dalsze postępowanie, będzie uzaleznione od odpowiedzi jaka powinna nastąpić.

  Jesli babcia była ubezpieczona indywidualnie i opłacała składki ubezpieczeniowe, niezależnie od powyższego powinno przysługiwać odszkodowanie z tytułu poniesionego uszczerbku na zdrowiu i z tym należy się zwrócić do firmy ubezpieczeniowej.

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-22 15:25 autor odpowiedzi: Aqualinka

  Babcia mówi , że była ubezpieczona gdzieś indziej ale tylko w wypadku śmierci. Rozumiem że mam bezpośrednio napisać pismo do prezydenta miasta kalisza?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-22 20:20 autor odpowiedzi: Ha_na

  Tak, ponieważ to jemu podlegają służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg i chodników w stanie użytkowym. 

  Dalsze postępowanie będzie uzależnione od odpowiedzi pana prezydenta. (W moim miescie jest burmistrz miasta), tak jak napisałam.

  Wiadomo mi , że w różnych miastach, sprawy takich odszkodowań są różnie załatwiane. Niektóre mają na ten cel przeznaczony fundusz, inni krążą i manipulują , aż sprawa opiera się w Sądzie.

  Radzę uzbroić się w cierpliwośc i działać. Zacząć tak jak napisałam.

  Babci należy się odszkodowanie, jeśli wypadek nastąpił z winy niedbalstwa odpowiedzialnych służb. Dlatego bardzo ważne  będzie odpowiednie udokumentowanie wypadku. Nawet jeśli trzeba będzie pójść do sądu.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-23 08:10 autor odpowiedzi: Aqualinka

  z tego co wiem Kalisz ma taki fundusz. Dziękuję za odpowiedź:)

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-23 08:14 autor odpowiedzi: Aqualinka

  A czy mogłaby mi Pani napisać co ma się w tym piśmie zawrzeć? w sensie tekstu?

   

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • Najlepsza odpowiedź

  2013-04-23 20:46 autor odpowiedzi: Ha_na

  Moim zdaniem, powinien to być wniosek o wypłatę odszkodowania z tytułu poniesionego uszczerbku na zdrowiu wynikłego z winy podległych panu prezydentowi służb oczyszczania miasta.

  Do tego, krótki opis wypadku, data, godzina świadkowie, policja (że była zawiadomiona? czy nawet obecna?).

  Do tego załączyć wszystkie kserokopie, których spis należy wymienić w piśmie.

  Podpis.

  Czekać na odpowidź, powinna nadejść w ciągu 14 dni.

  Napisałam tak , jak zrobiłabym ja, gdyby to dotyczyło mnie lub kogoś bliskiego.

  Jak juz napisałam wcześniej, mogą mnożyć się jakieś problemy w wypłatą, ponieważ nikt łatwo nie wypłaca, nawet jeśli ma na to fundusze, ale dalsze postępowanie powinna zawierać odpowiedź na pismo.

  Życzę powodzenia.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania