Porady - pytania i odpowiedzi

2012-11-14 01:56 autor: AntoniJ

15 041 odsłon

Ubezpieczenie turystyczne

Planujemy z żoną wyjazd za granicę, samodzielny, nie z biura i chcielibyśmy wykupić na niego polisę, żeby nieco mniej się tym stresować. Czy ktoś wykupywał kiedyś polisę ubezpieczeniową i potrafi polecić którą z ubezpieczalni?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-11-15 07:03 autor odpowiedzi: Jaro

  Kupowałem w Signal Iduna

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-15 13:21 autor odpowiedzi: Urloplany - portal turystyczny

  Witam serdecznie - jeździmy często za granicę i zawsze indywidualnie. Korzystaliśmy z wielu ofert polis, sprawdzaliśmy też niejednokrotnie jaką wartość mają na miejscu - zwykle dopadały nas jakieś dolegliwości zdrowotne i sprawdzaliśmy to na własnej skórze.

  Z wielu ofert polis polecam Generali - najwyższa wartość w stosunku do ceny. Dobrze funkcjonuje w całej Europie, a w tym roku sprawdziliśmy jej działania też w Azji (Gruzja). Konsultanci w razie potrzeby wszystko załatwią, rozliczenie z lekarzem jest bezgotówkowe, pomoc organizowana bardzo dobrze.

  Ubezpieczenie to można wykupić przez internet bez żadnych dodatkowych kosztów. Podaję link:   (jest jako ostatnie z kolei). Są 3 rodzaje w zależności od Państwa potrzeb, wszystkie opcje są dokładnie opisane.

  Nie pisze Pan do jakiego kraju Państwo się wybierają. Jeśli do jednego z Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii, Liechtensteinu warto też wyrobić sobie przed wyjazdem Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Wyrabia się ją bezpłatnie w placówkach NFZ. Upoważnia do leczenia w placówkach państwowych.

  Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego pobytu

  Beata Majewska, Portal Turystyczny  

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-15 23:16 autor odpowiedzi: AlicjaWR

  Wiem z doświadczenia, że warto dokładnie sprawdzić warianty takiej polisy, czasami za naprawdę niewielką dopłatą można ubezpieczyć także zabierany sprzęt (np. narciarski)

  Ocena odpowiedzi 2 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-18 22:16 autor odpowiedzi: jadwiga58

  W zeszłym roku korzystałam z usług firmy HDI asekuracja. Jak chodzi o temat polisy turystycznej, to był to chyba najlepszy i jednocześnie najtańszy ubezpieczyciel z jakim miałam przyjemność. Polecam ich wszystkim także ze względu na łatwość załatwiania spraw formalnych.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-27 22:48 autor odpowiedzi: AntoniJ

  Właśnie o hdi miałem mieszane opinie, ale przynam że chyba zdecydujemy się na ich ofertę. Wydaje się bardzso sensowna, zwłaszcza że ma różne warianty

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-11-29 19:28 autor odpowiedzi: AlicjaWR

  Znam ich tylko z działki motoryzacyjnej. Od lat płacę OC za sachód tam, na pewno cenowo są konkurencyjni, jak z ofertą w Twoim wypadku - nie wiem

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-01 00:01 autor odpowiedzi: seniorita

  my zawsze wykupujemy tam gdzie mamy inne ubezpieczenia. A od lat mamy w HDI. Sprawdzone więc z czystym sumieniem mogę polecić.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania