Porady - pytania i odpowiedzi

2010-09-08 21:25 autor: qql

22 197 odsłon

Odszkodowanie za uszkodzenie auta

Na drodze gminnej mocno uszkodziłem sobie karoserię auta (kamienie i żwir spod innych samochodów, jadących z niedozwoloną prędkością). Z przyczyn oczywistych nie mam numerów rejestracyjnych tych aut, ale wiem że to byli "miejscowi" (tyle skojarzyłem po pierwszych literach). Ograniczenie w tym miejscu było do 50 km, ja jechałem normalnie, ale to co leżało na tej drodze to obłęd (chyba tymczasowe wyrównywanie dziur). Czy mogę zgłosić się z roszczeniem o odszkodowanie do gminy? Czy gmina ma obowiązek "naprawiać" dziury tak, że szkodzą one autom? Czy mam "szukać" sprawców w postaci kierowców jadących ta drogą jak wariaci, bo gmina się wypnie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-07-29 17:56 autor odpowiedzi: Stasienko

  Myslę teraz, po fakcie nie wiele juz mozesz zdzialać.

  Wniosek o odszkodowanie u właściwych zarządców drogi możesz złozyć, jednak będą potrzebne dowody. Najlepiej jesli byłby to protokół policji, straży miejskiej, zenania świadków, a nawet zdjęcia zrobione swoim telefonem.

  Obowiązek do naprawienia drogi maja, lecz zwykle (bo najtaniej) stawiają znaki ostrzegawcze, o garbach, sliskiej nawierzchni itd.

  Kierowców, którzy przyczynili sie do przykrego dla ciebie zdarzenia, gmina raczej ścigac nie będzie. Można zgłosić fakt policji, tylko kto się przyzna?

  Pozdrawiam.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-10-17 14:37 autor odpowiedzi: bodzio2

  Ciężka sprawa bo nie masz żadnych dowodów na tą sytuacje i tak naprawde nikt ci w to nie uwierzy,podejrzewam że twoje ubezpieczenie to tylko OC bo jakbyś miała AC to bez problemu uzyskała odszkodowanie od ubezpieczyciela i mogłabyś sobie autko naprawic.

  Ocena odpowiedzi 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-23 02:10 autor odpowiedzi: smiling

  kup sobie kamerkę samochodową i dzwoń wtedy na policję lub puść na stronkę internetową i będzie po " bólu "  a teraz jesteś beż szansy aby cokolwiek wskórać

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-24 20:30 autor odpowiedzi: SUPER AGENT

  Moim zdaniem też niestety za późno. W takich wypadkach liczy się protokół policyjny lub zeznania wiarygodnych świadków. Jeśłi masz AC to zgłaszasz to ubezpieczycielowi ale ubezpieczyciel wypłaca od pewnej kwoty (franszyza) a poza tym czasami przy małej szkodzie nie opłaca się zgłaszać szkody bo tracisz często wysoką zniżkę za bezszkodową jazdę. Twój przypadek jest nietypowy i bardzo indywidualny. 

  W Ubezpieczeniach - 20 lat praktyki.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-31 17:48 autor odpowiedzi: smiling

  nie masz świadków wszystko jest za późno

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania