Porady - pytania i odpowiedzi

2012-07-01 14:14 autor: bodzio2

9 832 odsłon

Dlaczego ubezpieczyciel nie chce wypłacić należnego odszkodowania?.

Czy ubezpieczyciel może podważyć orzeczenie ZUS, moja sprawa ma się po krótce tak:

Byłem ubezpieczony na wypadek: (trwałej, całkowitej niezdolnosci do pracy), miałem wypadek zgłosiłem do ubezpieczyciela roszczenie o wypłatę odszkodowania z tego tytułu, wcześniej byłem na komisji ZUS lekarz orzecznik, orzekł ze jestem (trwale, całkowicie niezdolny do pracy), oraz że utraciłem zdolnośc do wykonywania jakiejkolwiek pracy zarobkowej, jestem obecnie na rencie, przyznanej na stałe.

Przesłałem cała potrzebną dokumentację medyczną o którą poprosił mnie ubezpieczyciel, po jakimś czasie dostałem listowną odmowę o wypłacie należnego odszkodowania, dlaczego?.

W swoim uzasadnieniu, ubezpieczyciel napisał, że po analizie dokumentów otrzymanych, stwierdzają że nie jestem (trwale, całkowicie niezdolny do pracy), i że odszkodowanie nie zostanie wypłacone, oczywiście nie zgadzam się z tym uzasadnieniem, napisalem odwołanie, ale nie jestem przekonany co do pozytywnego załatwienia, oraz wypłaty tego odszkodowania.

Co mam dalej zrobić?,  jak ubezpieczyciel dalej odmówi mi wypłaty odszkodowania, przecież nie można podważać orzeczenia orzeczników lekarzy ZUS, przecież to tylko ta instytucja może orzekac o zdolnosci, lub niezdolności do pracy, proszę o jakies sugestie, pozdrawiam.

 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-07-26 11:52 autor odpowiedzi: bodzio2

    Tamat nieaktualny, roszczenie zostało uznane przez ubezpieczyciela.

    Ocena odpowiedzi 1 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania