Porady - pytania i odpowiedzi

2010-09-30 00:39 autor: albo777

8 592 odsłon

Boję się jeździć z biurem podróży

Kolejne zdawałoby się porządne biuro zbankrutowało i mimo ubezpieczenia nie wygląda na to że ludzie kasę dostaną a w każdym razie nie tyle ile powinni (nie mówiąc o zepsutych wakacjach). Czy można się gdzieś samodzielnie "doubezpieczyć" na taki wypadek? Czy jakaś firma ma w swojej ofercie ubezpieczenie od bankructwa biura, które jest uruchamiane w momencie takiej sytuacji i pozwala mi odzyskać kasę albo "dokończyć" wakacje - np. po przeniesieniu do innego hotelu czy coś.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2010-10-02 01:15 autor odpowiedzi: Michał Laskowski

  Niestety nie ma na rynku ubezpieczeń firmy, która oferowałaby ubezpieczenie "na wypadek bankructwa biura". Poza standardowymi pakietami ubezpieczeń (KL, NNW, bagaż), dostępna jest cała gama ubezpieczeń od zdarzeń losowych, które zabezpieczają klienta na wypadek choroby, wezwania szefa do pracy czy zgubienia dokumentów przez turystę podczas czy też przed planowanym urlopem.

  Wiarygodnym, choć niewystarczającym źródłem informacji na temat organizatora podróży może być Centralna Ewidencja Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, dostępna na:

  Wpisując nazwę interesującego nas podmiotu, możemy uzyskać informacje na temat biura podróży oraz wysokości oraz daty upływu ważności gwarancji ubezpieczeniowej, która to stanowi podstawę do działań w kierunku turystów na wypadek upadku biura.

   

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-21 11:04 autor odpowiedzi: smiling

  są firmy z którymi można jeździć - nie pisałbym się na podejrzanie tanie wyloty , wyjazdy - bo to co tanie okazać się może drogim wyjazdem w Polsce nie ma nic za darmo czy pół darmo

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-25 18:54 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Wszystkie wydają się być wiarygodne,dopóki nie zbankrutują.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania