Porady - pytania i odpowiedzi

2010-08-30 21:05 autor: andrzej_a

17 426 odsłon

Ubezpieczenie bez badań lekarskich warto?

Pojawiają się reklamy ubezpieczenia na życie, bez badań lekarskich, kierowane do osób starszych. W reklamie jest mowa o niezbyt dużym koszcie. Nie wysyłałem jeszcze sms-sa bo wolę najpierw sprawdzić czy to cokolwiek warte. Czy ktoś się interesował tym tematem na tyle żeby się z nimi kontaktować? A może ktoś ma lub czytał warunki ubezpieczenia (chwalą się że dają do domu i że można się zastanowić).

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-11-02 11:12 autor odpowiedzi: bodzio2

  Ubezpieczenie bez badań lekarskich to jest to typowy chwyt marketingowy ubezpieczecieli dla osób w podeszłyn wieku,jest to nie uczciwe z prostego punktu widzenia.Wiadomo osoba która już jest w podeszłym wieku np. 70-80 lat to wiadomo że czas życia tych osób jest niewielki/bez urazy/ z góry wiadomo napewno że ta osoba posiada jakies schorzenia związane z tym wiekiem,a ubezpieczyciele próbują w ten sposób wpłynąc na psychikę osób starszych aby uległy warunkom tego Ubezpieczenia.Oczywiscie po podpisaniu tego ubezpieczenia suma  składek  będzie wyższa niż ewentualne odszkodowanie z tytułu śmierci.Powiedzmy sobie szczerze te firmy ubezpieczeniowe muszą z czegoś życ podobnie jest z Bankami,tak że trzesba naprawdę się zastanowić nad podpisaniem takiej umowy.Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-03-25 23:37 autor odpowiedzi: jezyk403

  Zgadzam się z kolegą wyżej. Zastanawiam się tylko dlaczego ludzie tak zwlekaja z ubezpieczeniami a  później szukaja dla dziadka czy babci.

  Wiadomo że osoby już w podeszłym wieku bedą miały problem z ubezpieczeniem sie a jeśli juz to zrobią to i tak firma ubezpieczająca znajdzie ale by nie wypłacić. Dlatego też niech co niektórzy się obudzą i pomyśla za wczasu o własnym bezpieczeństwie.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-04-01 13:18 autor odpowiedzi: jezyk403

  Chwyt polega na tym iż miałeś wcześniej jakies powazne choroby przed zawarciem umowy to w rezultacie możesz nie dostac odszkodanaia za dana chorobę ponieważ choroba nastąpiła przed zawarciem umowy a nie po.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-18 15:44 autor odpowiedzi: Eska1954

  Firmy ubezpieczeniowe dużo obiecują,jak chcą złapac klienta.Gorzej jest jak przyjdzie do wypłaty.Tak pewnie jest i wtym przypadku.

  Oceń odpowiedź 0 11

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-18 17:11 autor odpowiedzi: bacha52

  To firmy ubezpieczające zarabiają sprzedając takie ubezpieczenia.W przypadku roszczeń ubezpieczonego lub jego najbliższych okaże się że choroba rozpoczęła się na długo przed podpisaniem umowy i ubezpieczenie jej nie dotyczy.

  SUPER AGENT skomentował/a odpowiedź 2014-02-24 20:45

  Jeśłi choroba zaczęła się przed zawarciem polisy to żadna firma nie wypłaci świadczenia. To tak jak dzwoni do mnie Klient i mówi, że jest chory i zostało mu miesiąc życia. W tym przypadku ryzyko dalszego opłacania składek jest równe 100% i żadna firma nie podejmie takiego ryzyka. Byłoby to wyłudzenie. Ale można skorzystać z ubezpieczenia bez oceny stanu zdrowia. Wtedy nie ma ryzyka nie wypłacenia świadczenia. Jeśli potrzebujesz informacji zadzwoń 691 447 321

  Oceń odpowiedź 3 13

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ubezpieczenia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy