Porady - pytania i odpowiedzi

2012-02-25 22:02 autor: anna1083

5 213 odsłon

Czy ktoś z Poznania wie o jakiejś fajnej wycieczce po Wielkopolsce i nie tylko?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-29 14:53 autor odpowiedzi: smiling

  Proszę zapoznać się z ofertą przewodników poznańskich a wtedy najwięcej można skorzystać Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wycieczek Grupy PoPoznaniu.pl:

  Wycieczki klasyczne (piesze)

   

  * 2-godzinne

  • Ostrów Tumski - Śródka - Komandoria
  • Stary Rynek i okolice (fara, Wzgórze Przemysła)
  • Plac Wolności - Dzielnica Cesarska

   

  * 3-godzinne

  • Stary Rynek i okolice - Plac Wolności
  • Stary Rynek i okolice - Półwiejska, Stary Browar, kościół Bożego Ciała

  * 4-godzinne

  • Stary Rynek i okolice - Plac Wolności - Dzielnica Cesarska
  • Komandoria - Śródka - Ostrów Tumski - Chwaliszewo - Stary Rynek i okolice - Plac Wolności

   

  * 5-godzinna

  • Komandoria - Śródka - Ostrów Tumski - Chwaliszewo - Stary Rynek i okolice - Plac Wolności - Dzielnica Cesarska
  Wycieczki tematyczne (piesze)

   

  * 2-godzinne

  1. Na prawo Berlin, na lewo Paryż, czyli jak zwiedzić pół Europy nie ruszając się z Poznania
   Zwiedzanie miasta szlakiem obiektów architektonicznych inspirowanych lub będących kopiami czy miniaturami znanych europejskich budowli.
  2. Poznański Czerwiec '56
   Niecodzienna lekcja historii, czyli spacer przez teatr wydarzeń pierwszego antykomunistycznego protestu w Polsce, który miał miejsce 28 czerwca 1956 roku. Po drodze m.in. dawna zajezdnia MPK na Gajowej, Plac Adama Mickiewicza (w 1956 Plac Stalina), gmach ZUS czy dawny kompleks Urzędu Bezpieczeństwa przy ulicy Kochanowskiego.
  3. Śladami Poznańskich Żydów
   Żydzi pojawili się się w Poznaniu setki lat temu, a w pewnych okresach stanowili prawie 30% mieszkańców miasta. Ile zostało z ich świata do dzisiaj? Odkrywanie żydowskich śladów w mieście, zarówno tych materialnych, jak i zachowanych w opowieściach i legendach.
  4. Tajemnice Ostrowa Tumskiego
   W samym sercu prawie milionowej aglomeracji, otoczona wodami Warty i Cybiny, leży wyspa katedralna. To tu zaczął się Poznań. Szukamy odpowiedzi, dlaczego tak się stało i poznajemy dawne i współczesne oblicza wyspy.
  5. Śladami Powstania Wielkopolskiego
   Historia jednego z nielicznych zwycięskich powstań w naszym kraju. Szlak wiodący nie tylko obok Hotelu Bazar i przez plac Wolności, ale również przez mniej znane miejsca związane z powstaniem.
  6. Jeżyce - od Bambrów do hipsterów
   Jeżyce - śródmiejska dzielnica kontrastów, która wielokrotnie zmieniała swoje oblicze. Początkowo osada o wybitnie rolniczym charakterze, na początku XX wieku atrakcyjne miejsce do zamieszkania z imponującą secesyjną architekturą, później teren o nieciekawej reputacji, gdzie odradzano spacerów po zmroku. Obecnie powoli odzyskują dawny blask. Spacer stanowi dogodną okazję do podróży w pigułce przez historię dzielnicy - od Bambrów po hipsterów.

   

  * 3-godzinne

  1. Zielony Poznań
   Stolicę Wielkopolski tworzy nie tylko beton, stal i cegła, ale również wielkie połacie terenów zielonych. Wycieczka przedstawia unikatowy pierścieniowo-klinowy układ zieleni w Poznaniu, pokazując równocześnie przyrodnicze i kulturowe walory miejskich parków.
  2. Straszne historie
   Poznań jako miasto zjaw i duchów, w którym wydarzyła się  niejedna przerażająca historia. Jaki wpływ na topografię miasta miały diabły, gdzie straszyło, kto bał się obudzić w trumnie, gdzie polała się krew i których miejsc lepiej było kiedyś unikać.
  3. Poznań na szynach
   Dzieje najstarszych tras tramwajowych w mieście, historia tramwajów konnych i pierwszych tramwajów elektrycznych oraz ich niecodzienne zadania. Informacje o przeszłości i teraźniejszości komunikacji kolejowej w centrum Poznania.
  4. Na tropie Borejków
   Wycieczka pokazująca najważniejsze zakątki Poznania, które odnaleźć można na kartach Jeżycjady - powieściowego cyklu autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Trasa prowadzi z dzielnicy cesarskiej w kierunku Jeżyc - dzielnicy, w której mieszka uwielbiana przez czytelników wielopokoleniowa rodzina Borejków oraz jej przyjaciele.
  5. Z wizytą u Starego Marycha
   Wycieczka po Łazarzu - dawnej wsi, która u progu XX wieku została włączona w granice Poznaniu. To tu ponoć mieszka legendarny Stary Marych - fikcyjna postać odzwierciedlająca typowego poznaniaka, stworzona przez Juliusza Kubla.
  Zwiedzanie z grą miejską (pieszo)

   

  * 4-godzinne

  1. Bractwo Odkrywców:
  • Zwiedzanie z przewodnikiem Starego Rynku i okolic
  • Gra "Bractwo Odkrywców" na Ostrowie Tumskim
  • Podsumowanie gry i zwiedzanie katedry z przewodnikiem
  Traktem królów i cesarzy:
  • Zwiedzanie z przewodnikiem Ostrowa Tumskiego
  • Gra "Traktem królów i cesarzy na Starym Rynku
  • Podsumowanie gry i zwiedzanie fary z przewodnikiem

   

  Podczas gry uczestnicy zwiedzania podzieleni na kilkuosobowe zespoły samodzielnie rozwiązują zagadki, odkrywając miejskie tajemnice. Przewodnik wprowadza grupę w temat gry, podczas jej trwania służy pomocą oraz podsumowuje zmagania. Uwaga! Ta forma zwiedzania wymaga rozdzielenia grupy na 5-osobowe zespoły (opiekun musi wyrazić na to zgodę bądź zapewnić każdej grupie opiekuna).

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Polska

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania