Porady - pytania i odpowiedzi

2017-07-11 09:09 autor: ja.zbigniew

3 916 odsłon

alimenty na rodzica

Jako synowa mam w swoim mieszkaniu teściową /95-letnia/z niewielką rentą.Kilkoro jej dzieci pomaga mi materialnie,pozostałe mimo możliwosci nie udzielają pomocy.Nadmieniam,że tesciowa z uwagi na wiek nie jest już tak kontaktowa,aby mogła  wystapić przed sądem o alimenty.Jak rozwiązać taki problem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-07-11 10:10 autor odpowiedzi: Radca prawny Łukasz Obrał / prawo-porady.pl

  Jeżeli teściowa ma rozeznanie co do otaczającej jej rzeczywistości i jest świadoma swojej sytuacji to może ustanowić pełnomocnika. Pełnomocnikiem może być radca prawny, adwokat, małżonek, zstępni (np. dziecko). Może też wystąpić o ustanowienie dla niej pełnomocnika z urzędu jeżeli jej sytuacja finansowa nie pozwala jej na zapewnienie sobie pomocy radcy prawnego lub adwokata z wyboru).

  Jeżeli teściowa nie ma rozeznania co do swojej sytuacji należy rozważyć jej ubezwłasnowolnienie - po jego orzeczeniu z pozwem o alimenty może wystąpić w imieniu teściowej jej opiekun prawny.

  Ad METAM Łukasz Obrał Radca Prawny

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo rodzinne i opiekuńcze

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania