Porady - pytania i odpowiedzi

2016-04-28 12:46 autor: kati449

3 771 odsłon

Konflikt rodzinny przeniesiony na teren szkoły

Witam.Moja 11letnia corka jest zaczepiana w szkole przez ciotkę z którą jesteśmy skłóceni. Zwrocilam się z prośbą do szkoły w której te incydenty mają miejsce... Gdzie pani wicedyrektor zaczęła straszyć nas sadem rodzinnym,że nie odpowiednio zajmujemy się dzieckiem - z racji tego iż rzekomo to my wciagamy córkę w konflikt dorosłych. My jedynie chcemy ją bronic przed złosliwym niepokojeniem ze strony siostry męża. Czy p. Dyrektor miala prawo nas probowac zastraszyć? Na jakiej podstawie może zlozyc taki wniosek do sądu.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-04-28 13:29 autor odpowiedzi: Radca prawny Łukasz Obrał / prawo-porady.pl

  Art. 572 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego, wskazuje, że każdy, komu znane jest zdarzenie uzasadniające wszczęcie postępowania z urzędu, obowiązany jest zawiadomić o nim sąd opiekuńczy.

  Zgodnie z § 2 tego art., obowiązek wymieniony w § 1 ciąży przede wszystkim na urzędach stanu cywilnego, sądach, prokuratorach, notariuszach, komornikach, organach samorządu i administracji rządowej, organach Policji, placówkach oświatowych, opiekunach społecznych oraz organizacjach i zakładach zajmujących się opieką nad dziećmi lub osobami psychicznie chorymi.

  Podstawą zawiadomienie sądu opiekuńczego nie jest to, że rodzice źle wykonują władzę rodzicielską a to, że dobro dziecka może być zagrożone. Konflikt rodzinny, którego dziecko staje się "częścią" jest sytuacją zagrożenia dla dobra dziecka.

  Szkoła powinna zawiadomić sąd opiekuńczy w każdym wypadku zauważenia, że dobro dziecka jest zagrożone.

  Ad METAM Łukasz Obrał Radca Prawny

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo rodzinne i opiekuńcze

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania