Porady - pytania i odpowiedzi

2013-12-10 12:37 autor: lona16

5 957 odsłon

Alimenty

Witam, mam 22 lata. Od kwietnia tego roku zgodnie z wyrokiem sądu mój ojciec nie płaci na mnie alimentów. Było to związane z tym, że prowadziłam własną działalność gospodarczą. Od maja działalności nie prowadzę, gdyż zaszłam w ciążę i nie dawałam sobie rady. Cały czas się uczę zaocznie. Teraz urodziłam, ale nie mam pieniędzy żeby utrzymać i siebie i dziecko. Nie mam jak iść do pracy, gdyż muszę zająć się dzieckiem. Jedyne co nas ratuje, to alimenty od ojca dziecka w postaci dachu nad głową (wynajmuje i opłaca nam pokój) oraz wyżywienia. Moja mama widząc sytuacje stara się też mi pomóc (kupuje dziecku np. pieluchy, kupiła mi pralkę). Zastanawiam się czy mogę złożyć ponownie pozew o alimenty od mojego ojca, ponieważ nie mam z czego żyć. A ojciec dziecka jest zobowiązany na łożenie na swoje dziecko a nie na mnie, gdyż nie jesteśmy po ślubie. Puki co to mi pomaga, ale to może nie trwać długo... Proszę o pomoc!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-14 18:43 autor odpowiedzi: mysza50

  Rodzice mogą uchylić się od świadczeń alimentacyjnych względem dziecka pełnoletniego, jeżeli są one połączone z nadmiernym dla nich uszczerbkiem lub jeżeli dziecko nie dokłada starań w celu uzyskania możności samodzielnego utrzymania się.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2019-08-08 19:30 autor odpowiedzi: BożenaC.

  Trzeba liczyć na siebie i podjąć jakąś pracę. Do ilu lat rodzice mają łożyć na dzieci , do 50 ?  Może im na leki brakuje, może też chcieliby wyjechać na wczasy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo rodzinne i opiekuńcze

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania