Porady - pytania i odpowiedzi

2012-08-25 20:07 autor: stokrotka789

10 002 odsłon

Czy moj partner moze starać się o unieważnienie ślubu Kościelnego?

Witam, spotykam się z mężczyzną, który niecałe dwa lata temu zawarł zwiazek małzenski z inna kobieta. Po roku urodziło im sie dziecko, i wraz z tym ustało ich pożycie. Zanikły też wszelkie objawy miłosci i oziebły uczucia małżeńskie. Mimo, iż mój partner ciężko pracował na utrzymanie rodziny, ona cały czas stwarzała mu wyrzuty wszelkiego rodzaju, miala nawet pretensje o to ze pracuje. Sama nie wywiązywała sie z obowiazków zony, nie gotowała, nie potrafiła nawet zrobić zakupów. Miała w domu przygotowane dokumenty niezbędne do rozwodu i często powtarzała mu, że pójdzie je złożyc. Rok i 7 miesiecy po ich slubie spakowała sie, zabrała dziecko i pojechala do swoich rodziców, bez słowa zostawiła wszystko, mowiac ze nie chce juz z nim być. Dziś są w trakcie rozwodu cywilnego. Kobieta ta jest bardzo młoda, sądzę, że stad taka jej postawa, szybko wyszla za mąż, młodo urodziła dziecko. Uważam, że nie byla przygotowana do życia małżeńskiego i jeszcze nie potrafi funkcjonowac w takim zwiazku, teraz caly czas pomagaja jej rodzice.

Bardzo chcialabym móc stanać kiedyś przed ołtarzaem z moim Ukochanym. Proszę powiedzcie mi czy istnieje szansa, że moj partner dostanie rozwód koscielny

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-08-26 18:37 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Witam,

  oczywiście małżeństwo P. Partnera należy zbadać w kontekście wszystkich tytułów prawnych.

  Jednak z informacji podanych przez Panią istnieje duże prawdopodobieństwo prowadzenia procesu z tytułu niezdolności natury psychicznej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich po stronie kobiety, albo poważnego braku rozeznania oceniającego, co do istotnych praw i obowiązków małżeńskich również po tej samej stronie.

  Proszę też nie zapominać, iż nie wystarczy opisać historię związku w kontekście danych tytułów po zawiązaniu węzła, ale przede wszystkim także przed tym faktem.

  Pozdrawiam

  dr Arletta Bolesta

  adwokat kościelny

  Oceń odpowiedź 3 5

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania