Warto się wysypiać, bo sen odpowiada za wiele procesów w organizmie i jego niedobór negatywnie „odbja się" na zdrowiu. Okazuje się jednak, że namierna ilość odpoczynku także negatywnie oddziałuje na nasz organizm.
Szczepienia przeciw grypie są coraz popularniejsze. Okazuje się, że mogą pomóc nie tylko w uchronieniu się przed ą powszechną sezonowo chorobą, ale i zmniejszyć problem nieregularnego bicia serca.
Osoby starsze, które cierpią na depresję, są bardziej podatne na udar.
Jeśli osoba w średnim wieku przez parę lat traci na wadze z niewiadomego powodu, jest znacznie bardziej narażona na zaburzenia poznawcze, które z czasem przechodzą w demencję.
Wciąż popularne przekonanie tym, że kawa szkodzi zdrowiu serca, zostało zdementowane przez amerykańskich badaczy. Jest wręcz odwrotnie.
Test wykonany przy pomocy komputera może oszacować ryzyko rozwoju demencji.
Powszechnie już wiadomo, że otyłość skraca życia. Niestety, nawet po schudnięciu, to ryzyko nie zanika.
Amerykańskie Towarzystwo Chorób Serca (American Heart Association) opracowało „Life's Simple 7" - listę siedmiu rzeczy, jakie warto kontrolować, by móc liczyć na zdrowe serce.
Rosół może być sojusznikami w walce z nadciśnieniu. Japońskie badania dowiodły, że udka z kurczaka, które wszak często wykorzystywane są do przygotowania ciepłej pożywnej zupy, to dobry środek dla osób cierpiących na nadciśnienie.
Dojrzałe kobiety, które zmagają się z chorobami dziąseł, są bardziej narażone na raka piersi.
Zolpidem, jeden z leków na bezsenność, może pomóc pacjentom po udarze szybciej wrócić do zdrowia.
Pożądanie nie ustaje wraz z wiekiem. Ludzie dojrzali i starsi nie stają się aseksualni wraz z wiekiem. Z drugiej strony, prawdą jest, że życie seksualne się zmienia i zmiany te mogą powodować określone problemy. Zobacz, jakie choroby i dlaczego wpływają na seksualność.
Jak to się dzieje, że jedni, stosując określony sposób odżywiania się, szybko chudną, inni zaś niełatwo tracą na wadze? Jeśli twoja dieta nie daje oczekiwanych rezultatów, winna może być flora bakteryjna.
Okres świąteczny to gorączkowe przygotowania i jeszcze szybsze tempo życia. Szczególnie daje się to we znaki kobietom, które nie tylko obciążone są pracą zawodową, ale i czują się zobowiązane do jak najlepszej organizacji Świąt. W efekcie są bardzo zestresowane. Do tego stopnia, że może to zwiększyć u nich ryzyko problemów z sercem.
Uśmiechnij się, a możesz obniżyć poziom ciśnienia. Uśmiech to dyspozycja do uwalniania dopaminy, która ma działanie pośrednio osłabiające nadciśnienie.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni