Naukowcy odkryli, że duże dawki kwasu foliowego mogą zmniejszyć ryzyko udaru.
Zakrzepica żył głębokich to poważna choroba, która dotyka średnio jednej-dwóch osób na tysiąc. Chociaż ryzyko jej wystąpienia rośnie z wiekiem, to coraz częściej zmagają się z nią również ludzie młodzi. Nieleczona i zbyt późno wykryta może spowodować śmiertelnie niebezpieczną zatorowość płucną. Warto więc dowiedzieć się o niej czegoś więcej i poznać objawy, które powinny nas zaalarmować.
Mózg stanowi 2 procent masy naszego ciała i choć to bardzo niewiele, to jego rola w funkcjonowaniu całego organizmu nie ma sobie równych. Każdy z nas wie, że mózg, tak jak i inne części ciała nie działa prawidłowo bez dopływu krwi. Czy wiemy jednak, dlaczego jest ona tak bardzo potrzebna i co się dzieje, gdy jej brakuje?
Picie trzech do pięciu filiżanek kawy dziennie może pomóc zażegnać ryzyko zawału serca.
Poprawa dostępu do kontroli i leczenia ciśnienia krwi jest kluczem do ratowania życia, zwłaszcza w słabo rozwiniętych krajach, mówią amerykańscy eksperci.
Warto się wysypiać, ale nie wylegiwać się dłużej niż osiem godzin na dobę. Dłuższy sen sprzyja udarom.
Resweratrol, związek znajdujący się między innymi w winie i czekoladzie, może pomóc w zapobieganiu osteoporozie.
Naukowcy twierdzą, że ludzie stosujący dietę śródziemnomorską cechują się niższym prawdopodobieństwem udaru niedokrwiennego.
Aktywność fizyczna powinna należeć do najpowszechniejszych zaleceń lekarzy. Regularne treningi zapobiegają wielu chorobom.
Liczba zgonów z powodu chorób wątroby wzrosła o 400 procent w ciągu ostatnich 40 lat, informuje brytyjska organizacja charytatywna.
Osoby w średnim wieku, które wypijają ponad dwa drinki dziennie, narażają się na udar bardziej niż gdyby miały nadciśnienie czy cukrzycę.
Jakkolwiek wiele badań wykazało już, że kwas acetylosalicylowy może pomóc uniknąć zawału serca czy udaru mózgu, zażywanie tego leku może również stworzyć poważne ryzyko dla zdrowia.
Zawarte w jagodach polifenole mają wpływ zarówno prewencyjny, jak i leczniczy.
Z nowych badań wynika, że ci, którzy czują się młodo i mają dużo energii, z wyższym prawdopodobieństwem doczekają sędziwego wieku, niż ci, którzy czują się staro.
Niezwykły związek pomiędzy umiejętnością utrzymania równowagi a ryzykiem tzw. cichego udaru oraz demencji odkryli uczeni z Uniwersytetu Kioto.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni