Kawa może przedłużyć życie, mówią brytyjscy i amerykańscy badacze. Już trzy filiżanki tego napoju dziennie dają duże korzyści dla zdrowia.
Od dawna wiadomo, że samotność nie sprzyja zdrowiu. Teraz badacze z Brigham Young University w Provo podają, że odczuwanie odizolowania sprzyja wcześnniejszej śmierci.
Oto przyjemny sposób na długowieczność - picie kawy. Kawa zawiera duże ilości antyoksydantów, które mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Nowe odkrycie daje kolejne nadzieje na wydłużenie ludzkiego życia, badacze z Johns Hopkins University School of Medicine w Baltimore uważają, że wystarczy pozbyć się starzejących się komórek, by osiągnąć długowieczność.
Moda na bieganie wzrasta, w parkach, a nawet centrach miast biega coraz więcej ludzi w każdym wieku. I słusznie, bo taka aktywność może wydłużyć życie nawet o 9 lat.
Iloraz inteligencji ma wpływ na prawdopodobieństwo długiego życia, wynika z międzynarodowych badań.
„Pesymizm daje słabość, optymizm - moc", pisał słynny amerykański filozof William James. Ta moc na pewno ma wiele wymiarów, jednym z nich jest dłuższe i zdrowsze życie.
Bieda jest jednym z istotnych czynników różnych chorób i przedwczesnej śmierci.
Powszechnie panuje przekonanie, że starsi ludzie nie potrzebują zbyt dużo snu. Cóż, jeśli mają okazję drzemać w ciągu dnia, w nocy sypiają nieco krócej. Poza tym, jeżeli nie prowadzą aktywnego życia, zużywają mniej energii, ale nie oznacza to, że potrzebują mniej snu tylko ze względu na wiek. Co więcej, odpowiednio długi odpoczynek jest seniorom niezbędny dla dobrego zdrowia, niedobory w tym zakresie mocno odbijają się na samopoczuciu.
Aubrey de Grey, angielski naukowiec - bioinformatyk postrzega nieśmiertelność człowieka jako problem zużywających się części ciała. Uważa, że ludzki organizm mógłby żyć wiecznie, gdyby jego kolejne części były zastępowane nowymi i ulepszane biochemicznie. Badacz przewiduje, że tego typu rozwiązanie będzie możliwe w przeciągu 20-30 lat. Cóż, dla tych, którzy wolą nie czekać, mamy kilka rad – może nie jak stać się nieśmiertelnym, ale na pewno jak dożyć sędziwego wieku w zdrowiu.
HBO szykuje dla wielbicieli klasycznego kina i amerykańskiej rozrywki prawdziwą dokumentalną ucztę.
Amerykańska aktorka i wokalistka Doris Day miała 3 kwietnia świętować 93 urodziny. Tymczasem okazało się, że skończyła… 95 lat.
Osoby starsze, które rezygnują z wysiłku fizycznego, są znacznie bardziej narażone na wcześniejszą niepełnosprawność i krótsze życie - takie wnioski płyną z najnowszych badań.
Psy to jedne z tych zwierząt, które najlepiej „dogadują" się z człowiekiem. Świetnie rozpoznają nasze emocje i odczytują nasze zachowania. Na przestrzeni wieków stały się jednymi z najwierniejszych towarzyszy ludzi i mają na nas bardzo dobry wpływ - dzięki nim lepiej czujemy się i fizycznie, i psychicznie. Towarzystwo psa to skuteczny sposób na pokonanie samotności i osłabienie objawów depresji.
Żyjemy coraz dłużej, ale nasze organizmy nie sprawdzają się tak dobrze w sędziwym wieku - długowieczność oznacza też dłuższe chorowanie.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni