Małe zmiany w diecie, niedostateczna aktywność i nieodpowiedni sen są związane z długoterminowym przyrostem masy ciała.
Aby umysł długo pracował na pełnych obrotach, konieczna jest odpowiednia ilość kwasu foliowego w diecie. Takie są rekomendacje uczonych, którzy opublikowali wyniki swoich badań w Journal of Neurology, Neurosurgery and Psychiatry.
Przegląd badań opublikowanych w ciągu ostatnich 40 lat wykazał podwyższone ryzyko cukrzycy, chorób serca i przedwczesnej śmierci wśród ludzi, którzy zbyt długo oglądają telewizję, ostrzegają amerykańscy naukowcy.
Słoneczne dni zachęcają do spacerów. Wykorzystajmy letnie miesiące, by zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia. Aktywność fizyczna, słońce i dieta bogata w wapń i witaminę D będą sprzymierzeńcami w walce z osteoporozą.
90-letni Charlie Futrell, były nauczyciel wychowania fizycznego, został uznany za najstarszego Amerykanina, który ukończył triathlon.
Choć naukowcy już od jakiegoś czasu informują, że osoby bardziej aktywne fizycznie mają obniżone ryzyko choroby Alzheimera, nie było dowodów na to, dlaczego rzeczy tak się właśnie mają.
Sędziwy Fauja Singh jest najstarszym biegaczem na świecie. Stanowi też przykład, że nigdy nie jest za późno na znalezienie pasji - po raz pierwszy wystąpił w maratonie w wieku 89 lat.
Choroby serca i układu krążenia stanowią jedną z głównych przyczyn zgonów w Polsce. Wraz z wiekiem rośnie ryzyko zachorowania, tym bardziej więc warto wiedzieć, co można zrobić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju tych dolegliwości.
„Spacery" po schodach to dobre ćwiczenie z kilku powodów. Pozwalają spalić więcej kalorii niż chodzenie na płaskich powierzchniach, wzmacniają nogi, poprawiają kondycję, mają pozytywny wpływ na nastrój i pozwalają zaoszczędzić czas, ponieważ stanowią „trening" podczas wykonywania codziennych czynności.
Jest babcią i osobą starszą - ma 74 lata, ale sylwetki mogłaby jej pozazdrościć niejedna nastolatka. Ernestine Shepherd z Baltimore została uznana za najstarszą kulturystkę na świecie, wpisano ją do Księgi rekordów Guinnessa.
Aktywność fizyczna znalazła się na ostatniej pozycji wśród najważniejszych aspektów dbania o siebie, wymienianych przez kobiety w wieku 35+, wynika z raportu kampanii "CoreWellness - wewnętrzna siła". Kobiety większą wagę przywiązują do zdrowego odżywiania się czy profilaktyki chorób.
Badania, których wyniki opublikowano w magazynie „The New England Journal of Medicine", miały na celu analizę wpływu różnych form rekreacji na ryzyko wystąpienia demencji w starszym wieku. Naukowcy odkryli, że często praktykowany taniec był jedyną aktywnością fizyczną z 9 badanych, która znacząco zmniejszyła ryzyko demencji u uczestników badania.
Warto się upewnić, czy dostarcza się organizmowi odpowiednią dla utrzymania siły mięśni ilość białka. Wiek nie ma znaczenia, jeśli chodzi o to, jak nasz organizm przetwarza białko i przekształca je w tkankę mięśniową, twierdzą naukowcy z University of Texas Medical Branch. Jednakze starsi ludzie zazwyczaj jedzą mniej białka niż powinni i dlatego nierzadko cierpią z powodu osłabienia mięśni. Łatwym sposobem na rozwiązanie tego problemu, jak mówią naukowcy, jest po prostu dieta zawierającej umiarkowane ilości jedzenia bogatego w białko, takiego jak wołowina, ryby, wieprzowina, kurczak, nabiał lub orzechy.
Japończycy najszczuplejsi, a mieszkańcy wysp Pacyfiku ciężsi od nich o około 70%. Amerykanie ciągle przybierają na wadze i są w czołówce najbardziej otyłych narodowości. Gdzie na mapie zbędnych kilogramów i nadmiaru tkanki tłuszczowej znajduje się Polska? Dietetycy zgodnie alarmują – nadwaga i otyłość to problem globalny i wróg publiczny numer jeden w większości krajów. Warto się mu przyjrzeć i podjąć z nim skuteczną walkę.
Czujesz się przemęczony/a i rozleniwiony/a? Nie masz motywacji, by wstawać z łóżka i właściwie trudno wskazać coś, co sprawia ci radość? Unikasz spotkań towarzyskich, bo nie czujesz się na nich zbyt komfortowo? Jeśli na wszystkie te pytania odpowiedź brzmi „tak", może to świadczyć o doświadczaniu objawów depresji.