Według niedawnego badania, tendencja do doświadczania pozytywnej afektywności przyczyniła się do tego, że ludzie byli aktywni fizycznie lub nawet zwiększyli swój wysiłek podczas ograniczeń związanych z COVID-19. Natomiast uczucia depresyjne były powiązane z niższą aktywnością fizyczną.
Na Uniwersytecie Murdoch odkryto, że ćwiczenia o umiarkowanej intensywności mogą znacząco wpływać na hormony związane z apetytem u mężczyzn z otyłością.
Badania naukowców z University of Iowa wszyscy ścisły związek między aktywnością fizyczną i chorobami przewlekłymi.
Ćwiczenia są prawdopodobnie najskuteczniejszym krótkoterminowym leczeniem depresji u osób z chorobą wieńcową, w porównaniu z lekami przeciwdepresyjnymi i psychoterapią lub bardziej złożoną opieką.
Więcej czasu spędzonego w pozycji siedzącej lub leżącej w ciągu dnia może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych (cardiovascular disease, CVD) i przedwczesnej śmierci.
Fińskie badanie wykazało, że długotrwałe stanie w pracy miało negatywny wpływ na 24-godzinne ciśnienie krwi. Natomiast spędzanie większej ilości czasu w pozycji siedzącej podczas wykonywania obowiązków zawodowych wiązało się ze zdrowszym ciśnieniem.
Psychologowie porównali wydajność pamięci roboczej u sportowców i osób nieuprawiających sportu. Zbadali również rolę czynników takich jak rodzaj sportu i poziom wydajności w wynikach.
Gdyby każdy w populacji Stanów Zjednoczonych był tak aktywny jak 25 procent najaktywniejszych, osoby powyżej 40-go roku życia mogłyby liczyć na wydłużenie swojego życia średnio o pięć lat, mówią eksperci z Griffith University.
Pozostawanie przez dłuższy czas w pozycji siedzącej ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i przyspiesza starzenie się.
Niewielkie ilości aktywności fizycznej, takiej jak chodzenie pod górę lub wchodzenie po schodach, mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.
Już jedna 60-minutowa sesja ćwiczeń miała wpływ na „zegar" mięśni myszy. Jeśli podobne wyniki zostaną odnotowane u ludzi, będą stanowić argument za „przepisywaniem" ćwiczeń pracownikom nocnej zmiany i leczeniem chorób, takich jak choroby serca, które mogą powodować zaburzenia rytmu w całym ciele.
Zaobserwowano związki cech osobowości z aktywnością fizyczną i siedzącym trybem życia. Osoby charakteryzujące się wysoką sumiennością i ekstrawersją częściej angażują się w dłuższe okresy zarówno aktywności fizycznej, jak i siedzącego trybu życia, tymczasem osoby, które mają wyższe wyniki w zakresie neurotyczności, częściej przerywają siedzący tryb życia.
Rak prostaty jest jednym z najpowszechniejszych nowotworów u mężczyzn, ale nadal nie znamy wszystkich jego przyczyn. Teraz oceniono, na ile wysiłek fizyczny może zmniejszyć ryzyko tego raka i okazuje się, że ćwiczenia są skutecznym sposobem na osłabienie zagrożenia tym rakiem.
Ustalono, jakie rodzaje ćwiczeń są najlepsze dla pacjentów z cukrzycą typu 1.
Jak odkryli Amerykanie, ekstremalne upały znacząco zmieniają sposób, w jaki ludzie prowadzą swoje codzienne życie - skwar oddziałuje na wszystko, od czasu, jaki spędzamy w domu po wybór środków transportu.
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni