Porady - pytania i odpowiedzi

2014-10-06 15:58 autor: gink

10 272 odsłon

Złamanie kości udowej w kolanie.

Witam serdecznie. Mam takie pytanie ponieważ mój chłopak złamał sobie nogę a dokładnie kość udową w kolanie ale kość się nie rozpadła. Na prześwietleniu widać jakby kość była tylko pęknięta, jednak lekarze stwierdzili ze trzeba ja usztywnić i wsadzili mu płytkę tytanową i 7 śrub. Dotyczy to lewej nogi. Od czasu operacji a minęło już 6 dni obrzęk zmniejszył się minimalnie rana znajduje się na zewnętrznej części nogi jednak to nie wszystko bo od czasu operacji gorączkuje lekarze twierdzą ze to z powodu przeziębienia którego się nabawił w szpitalu ale jednak podają mu antybiotyki tylko że gorączka nie ustępuje i przeważnie ma po 38.5 stopnia temp. Noga go straszne boli jednak rozumiem że to zrozumiałe po takiej operacji, do tej pory nie może się praktycznie ruszyć z łóżka. Niepokoi mnie fakt że nie może jej zginać wcale bo sprawia mu to straszny ból i oczywiście ta gorączka. Czy to normalne, mogą wystąpić jakieś komplikacje po tym zabiegu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-10-09 02:03 autor odpowiedzi: Basko

    Lekarzem nie jestem, więc trudno coś doradzić jeżeli sie tego nie widzi.

    Może odpowiem Ci na moim przykladzie. W ubieglym roku doznalam zlamania- trójkostkowe złamanie stawu skokowego, czyli wszystkie trzy kostki poszly spać-brrr. Zespolono mi staw skokowy operacyjne, wsadzono druty i śruby i po 3 dniach po operacji wypuszczono do domu- był to czas Świąt Wielkanocnych. Niestety po dwoch dniach zaczęła mnie potwornie boleć łydka. Ból był tak straszny, ze nawet o kulach nie moglam dokustykać do toalety. Rozrywało mi łydkę i stopę. Mimo świąt zadzwonilam do znajomego lekarza , ktory przyjechał i po obejrzeniu mojej nogi stwierdził stan zapalny, aplikując mi silny antybiotyk. Okazalo sie, że tak sie często zdarza po takich zlamaniach i operacjach. Po dwoch dniach ból zelżał, a i gorączka także ustąpiła. Moze u Twojego chłopaka jest podobnie?

    Ocena odpowiedzi 1 2

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Opieka nad chorym, rehabilitacja

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania