Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-06 23:54 autor: elfin

12 620 odsłon

Pytanie do lekarza ortopedy/traumatologa

Witam, mam mały problem dotyczący Stawu kolanowego lewego. Generalnie czekam na artroskopię ale lekarz nie podał mi szczegółów operacji.

Problem dotyczy częstego skręcenia tego stawu w przeciągu 2 lat średnio raz w roku dochodziło do skręcenia lub zwichnięcia rzepki a dodatkowo w październiku potrącił mnie samochód uderzając właśnie w to kolano.

Na RTG wszystko w porządku acz na USG przy troczu przyśrodkowym jest zatrata struktura i zwapnienia pourazowe.

dodam iż 3 lata tamu miałam 1 artroskopię gdzie lekarz usówał uszczerbione kawałki rzepki oraz wykonywał shaving troczków.

Teraz palpacyjnie można wyczuć zgrubienie w okolicach troczka/więzadła przyśrodkowego. Nie wiem czy to normalne cyz nie. Oczywiści ból jest codziennie. Kiedy noszę ortezę przy aktywności fizycznej czuje dyskomfort w ustawieniu rzepki.

Nie wiem czy jest to jakaś konkretna choroba czy zespół zbiegów okoliczności. Proszę o wypowiedzenie się na ten temat. Oraz pytanie jak długo trwa rehabilitacja po takiej inwazji artroskopowej uwzględniającej rekonstrukcję troczków.

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Choroby, Objawy, Leczenie

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania