Porady - pytania i odpowiedzi

2015-05-24 19:35 autor: wabiczek

19 112 odsłon

Przykurcze nóg

Witam! Proszę o pomoc. Od roku mój ojciec jest osobą leżącą po przezkrętarzowym złamaniu kości udowej. Niestety nie był operowany. niestety długie leżenie w szpitalu (po tym złamaniu, leżał jeszcze ok. 5 razy w szpitalu, ale te pobyty w szpitalu nie miały związku ze złamaniem). Niestety powstały przykurcze nóg. Na początku tylko w jednej, która była zmałana. tak ją układał, żeby go nie bolało i tak powstał przykurcz. Potem szybko nastąpił przykurcz w drugiej zdrowej nodze. Próbowałam załatwić rehabilitanta, niestety na nfz to grudzień tego roku. Próbuję sama masować i ćwiczyć nogi. kupiłam łóżko rehabilitacyjne i tak kładę ojca, żeby te przykurcze się nie pogłębiały. Czy ktoś zna odpowiedź na to, czy można coś takiego rozmasować, rozciągnąć? Będę wdzięczna za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-05-25 08:08 autor odpowiedzi: angru46

  Ja miałem ten sam problem z ciocią 80 letnia. ,trzeba masowac,wykonywac cwiczenia.pójsc do lekarza.jest to nieraz bolesne Nie wolno doprowadzic do całkowitego zesztywnienia ,bo nieraz wygodnictwo do tego doprowadza.Systematyka i wytrwałośc w działaniu doprowadza do poprawy.

  Teresaaaa skomentował/a odpowiedź 2015-05-28 14:42

  warto spróbować elektrostymulacji , która pobudzi krążenie i wzmocni osłabione mięśnie , oraz wyeliminuje skurcze. Mogę polecić aparat Rehalito- niemieckiej firmy sprawdzony na całej rodzinie.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-01-19 14:51 autor odpowiedzi: ricca

  Imbir działa rozgrzewająco cynamon również. Mozna dodac samemu zwykłe przyprawy sproszkowanej do masci olejku, którym masuje sie nogi. To pobudza krążenie. A  krążenie jak wiadomo jest dobre bo odzywia tkanki.

  sztywnienie to trzeba dostaraczac vitaminy D i Ca wapnia.

   Mozna palic białe świece w celu oczyszczenia danej osoby ze sztywnienia. w takiej intencji. Białe świece pali się w różnej kulturze działa na umysł i ciało. a to umysł ma zdolnosci samoregulacyjne. Białe i zielone.

  Ocena odpowiedzi 3 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-01-28 23:09 autor odpowiedzi: Yes Dent

  Myślę, że warto w takiej sytuacji przynajmniej raz skorzystać z odpłatnej wizyty rehabilitanta, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczń i pokaże w jaki sposób należy z chorym pracować.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-11-20 14:58 autor odpowiedzi: Jagoda123

  Na przykurcz  pomaga terapia ultradzwiękowa. Skonsultuj się z Panem Piotrem z RehaPro, bo to świetny specjalista, który zna się na swojej pracy.

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Opieka nad chorym, rehabilitacja

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania