Porady - pytania i odpowiedzi

2014-02-07 13:43 autor: BROŃCIA

96 943 odsłon

Jak uzyskać skierowanie poszpitalne do sanatorium po operacji stawu biodrowego

W dniu 26 listopada 213r. przeszłam operacje wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Od chwili wyjścia ze szpitala rehabilituje się w domu w/g wskazówek poszpitalnych. Moje pytanie : czy mogę starac sie o sanatorium poszpitalne, w jakim terminie, czy jest to wskazane przy tego rodzaju schorzeniach. Kto wystawia takie skierowanie. Nadmieniam ,że jestem w miare sprawna. Będe wdzięczna za ew. podpowiedzi.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-30 14:47 autor odpowiedzi: smiling

  lepiej zwyczajnie zapytać o wszystko swojego lekarza operatora albo lekarza podstawowej opieki zdrowotnej sądzę, ze oni lepiej sie orientują w tych sprawach a dowiesz się z pierwszej reki i będzieto wiarygodne

  Ocena odpowiedzi 5 21

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-10-09 02:06 autor odpowiedzi: Basko

  Sanatorium poszpitalne dostajesz po wyjsciu ze szpitala. Natomiast wniosek na leczenie sanatoryjne może wystawić Ci lekarz rodzinny lub ortopeda lub reumatolog lub inny u ktorego się leczysz. Na pewno zabiegi Ci nie zaszkodzą, wręcz pomogą.

  Ocena odpowiedzi 10 20

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-07-25 21:52 autor odpowiedzi: smiling

  W przypadku konieczności kontynuowania leczenia w szpitalnym uzdrowisku, skierowanie może również wystawić lekarz zatrudniony w szpitalu, w którym pacjent był leczony (w takim przypadku skierowanie jest wystawiane nie później niż w dniu wypisania chorego ze szpitala)
  smiling zaktualizował/a odpowiedź 2015-07-25 21:56
  Szpitale uzdrowiskowe - pobyt w szpitalu uzdrowiskowym jest bezpłatny. Przebywa się tam w ramach zwolnienia lekarskiego, które wystawia szpital uzdrowiskowy. Natomiast skierowanie wystawia lekarz szpitala, w którym chory przebywał. Dorośli przebywają w szpitalu uzdrowiskowym 21 dni,  dzieci – 27 dni. W niektórych przypadkach na wniosek lekarza szpitala uzdrowiskowego, leczenie może być przedłużone. Decyzję taką podejmuje w ciągu 2 dni NFZ.  Z takiego leczenia możesz korzystać w ciągu roku dowolną liczbę razy, pod warunkiem, że leżałeś w szpitalu i dostaniesz od swojego lekarza  skierowanie. Leczenie w szpitalu uzdrowiskowym powinno odbyć się w ciągu 6 miesięcy od daty wypisania z oddziału szpitala lub kliniki. Okres ten może być przedłużony, jeżeli wymaga tego twój stan zdrowia.

  Ocena odpowiedzi 3 31

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Opieka nad chorym, rehabilitacja

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania