Porady - pytania i odpowiedzi

2012-10-25 09:27 autor: nata111

8 433 odsłon

Stwierdzenie nieważności małżeństwa - zdrada współmałżonka

Jestem po rozwodzie cywilnym, ponieważ była żona zdradzała mnie podczas trwania naszego małżęństwa. Mieliśmy dwójkę dzieci kiedy zaszła w ciążę z innym mężczyzną.

Po kilku latach poznałem kobietę, z którą wiążę całą moją przyszłość .Mamy razem dziecko i jesteśmy szczęśliwi.Jedyną rzeczą , której pragniemy najbardziej jest ślub przed Bogiem. Tymczasem moja była żona urodziła kolejne dziecko z jeszcze innym mężczyzną, z którym obecnie nie jest. Wychowuje sama czwórkę dzieci. Ja utrzymuję kontakt ze swoimi dziećmi.

Czy jest wogóle jakaś szansa jakieś swiatełko w tunelu abym otrzymał stwierdzenie nieważności małżeństwa?Bardzo Nam na tym załeży.Zależy Nam na związku sakramentalnym.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-10-27 15:27 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Witam,

  jeżeli Pana Żona nie chciała dochowywać wierności - musi P. to udowodnić, np. Jej przyznanie się do tego, zeznania świadków, ew. dokumenty, przykładowo listy itp. - wówczas proces można prowadzić z tytułu wykluczenia wierności przez kobietę; jeżeli jednak Jej niewierność wynikała z osobowości proponowałabym niezdolność natury psychiczej do podjęcia istotnych obowiązków małżeńskich również po stronie kobiety. Te tytuły mogę istnieć na zasadzie alternatywy. Nie wykluczam innych przyczyn prawnych.

  Pozdrawiam

  dr Arletta Bolesta

  adwokat kościelny

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania