Porady - pytania i odpowiedzi

2014-08-20 10:56 autor: largo

18 821 odsłon

dofinansowanie do zakupu komputera dla seniora

Starszy pan na emeryturze z orzeczeniem o niepełnosprawności poprosił mnie o pomoc w zakupie komputera. Odkrył w sobie pasję do fotografii, chciałby móc pracować nad zrobionymi przez siebie zdjęciami. Nie dysponuje jednak funduszami na zakup sprzętu. Gdzie mogę szukać pomocy? Czy są organizacje pomagające starszym ludziom w tej dziedzinie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-07-19 10:27 autor odpowiedzi: smiling

  można otrzymac dofinansowanie z PEFRON ZA POŚREDNICTWEM STAROSTY (PREZ. MIASTA) wramach programu likwidacji barier w komunikowaniu się a mogą ubiegać się osoby jak mają stopień niepełnosprawnoś i  chyba zwracają okoł 70 -80 % lecz o szczegółach proszę poczytac na stronkach PEFRON-u, fundacji FUGI -MUNGA  pozdrawiam  stnieje możliwość uzyskania dofinansowania do zakupu komputera ze środków PFRON za pośrednictwem starosty (prezydenta miasta) w ramach programu likwidacji barier w komunikowaniu się.
     O dofinansowanie na likwidację barier w komunikowaniu się mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne, jeżeli jest to uzasadnione potrzebami wynikającymi z niepełnosprawności.
     Dofinansowanie nie przysługuje osobom niepełnosprawnym, które w ciągu trzech lat przed złożeniem wniosku uzyskały ten cel dofinansowanie ze środków PFRON
     Dofinansowanie następuje na pisemny wniosek złożony odpowiednio do powiatowego centrum pomocy rodzinie (miejskiego ośrodka pomocy rodzinie) lub powiatowego urzędu pracy, właściwego dla miejsca zamieszkania.

     Wniosek osoby niepełnosprawnej o dofinansowanie ze środków PFRON powinien zawierać

  Ocena odpowiedzi 0 5

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Finanse: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania