Porady - pytania i odpowiedzi

2011-11-09 00:45 autor: chmielna1

30 949 odsłon

Po operacji metodą TUR-P Plazma, nasienie cofa się

Miałem przerost gruczołu krokowego ,wycięto mi trzeci płat ,dokonano    operacji metodą TUR-P Plazma ,teraz podczas stosunku nasienie nie wypływa na zewnątrz,lecz się cofa do pęcherza ,czy tak już będzie stale ,czy jest na to rada

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-03-15 10:51 autor odpowiedzi: Centrum Seksuologiczne VEDI

  Opisywane przez Pana objawy sugerują występowanie tzw. wytrysku wczesnego. Jest to stan będący efektem zabiegu i wynika najprawdopodobniej z uszkodzenia zwieracza pęcherza moczowego.

  W normalnych warunkach podczas erekcji i ejakulacji zwieracz zaciska się i w pewnym sensie oddziela układ moczowy od płciowego umożliwiając przepływ ejakulatu przez cewkę w prawidłowym kierunku. Po zabiegach związanych z prostatą często zdarza się, że zwieracz ulega uszkodzeniu i nie kurczy się już tak efektywnie jak wcześniej. Nasienie przedostające się do odcinka sterczowego cewki zgodnie z najmniejszym oporem cofa się i przepływa do pęcherza moczowego zamiast wydostawać się na zewnątrz. Wytrysk wsteczny może być leczony, jeśli jest efektem zaburzeń unerwienia, niestety, w przypadku uszkodzeń pooperacyjnych, skuteczność leczenia jest znikoma, a sama dolegliwość ma tendencję do utrzymywania się.

  Na szczęście samo zjawisko wytrysku wstecznego nie wpływa negatywnie na doznania podczas stosunku, a w przypadku chęci posiadania potomstwa jest możliwe odzyskanie i zabezpieczenie ejakulatu z moczu.

  Z wyrazami szacunku,
  Zespół Medyczny Centrum Seksuologicznego VEDI Clinic

  Ocena odpowiedzi 5 10

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-07-13 14:02 autor odpowiedzi: eUrologia.pl

  W czasie TURP dochodzi do uszkodzenia zwieracza wewnętrznego, który zaciska się podczas wytrysku nasienia wyprowadzając nasienie przez cewkę moczową. Po zabiegach w obrębie szyi i gruczołu krokowego w czasie wytrysku nasienie cofa się do pęcherza moczowego czyli wytrysku wstecznego.

  Ocena odpowiedzi 1 12

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowie mężczyzny

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania