Porady - pytania i odpowiedzi

2013-02-26 00:22 autor: leoni

10 934 odsłon

Czy elektroniczny papieros jest szkodliwy

Jak w pytaniu: czy elektroniczny papieros jest szkodliwy dla zdrowia? Coś tam się wdycha, jakaś para leci, ale co to jest? I czy faktycznie to pomaga w rzuceniu? Macie z tym ustrojstwem cokolwiek do czynienia?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-27 11:14 autor odpowiedzi: janina_wol

  Zdania na ten temat są podzielone. Jedni mówią, że nie szkodzi, że nie dymi, nie zatruwa powietrza i płuc. Jednak z tego co czytałam w zagranicznej prasie, to jest to mit. Po pierwsze ten super dymiący długopis zawiera nikotynę. Czasem nawet więcej niż zwykły papieros. Przez co nadal jest się uzaleznionym. Po drugie elektroniczny papieros też dymi. Niby parą wodną, ale jednak zawiera ona chemikalia. Zatem pod tym względem jest lepszy od normalnego papetona, ale gorszy niż gdyby nie palić. Jeśli chcesz zatem rzucić palenie, to po prostu idź do lekarza, a elektroniczny patyczek stosuj jako pomoc doraźną, a nie alternatywę. Powodzenia!

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-04 17:53 autor odpowiedzi: Ewelina Włodarczyk

  Witam,papieros elektroniczny jest o 80% zdrowszy pod względem ilości nikotyny i substancji smolistych które w zwykłym papierosie zajmują większość składników.Oczywiście elektroniczny też jest chemiczny przecież te olejk to też jest chemia.Rzucanie palenia zależy od woli człowieka a tabletki jak człowiek nie chce rzucić to nie działają.

  Pozdrawiam!

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-03-12 21:26 autor odpowiedzi: babciela

  Moja droga- dostarczasz nikotyny organizmowi- a nikotyna jest narkotykiem- reszte dopowiedz sobie sama.

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-13 15:03 autor odpowiedzi: basiar2002

  Stanowczo tak .  Papieros elektroniczny jest szkodliwy bo wdychasz zastępczą substancję i dymi. Paląc  elektroniczny papieros zwracasz na siebie dużą uwagę i dajesz do zrozumienia innym jak bardzo jesteś uzalezniona od nikotyny. Nie dość , że wyglada się z nim tak samo bo dymi  nie wiadomymi substancjami co  może przeszkadzać  innym,  każdy będzie od Ciebie stronił, bo to nie jest nic lepszego od nikotyny i w dalszym ciągu uzależnia.  Szkodzisz swojemu zdrowiu zażywając jakieś zastępcze supstancje wdychajac je.  Tym samym wydychasz również na zewnątrz  ze swojego organizmu i to jest też szkodliwe nie tylko dla Ciebie , ale i dla otoczenia. Popracuj nad tym jak oduczyć się nawyku wdychania i czy musisz to robić. Nabierz głęboko powietrza, zrób  wdech i wydech,  niech to bedzie tlen a nie jakieś szkodliwe substancje  , które wprowadzasz do swojego organizmu.  Jeśli się nosisz z zamiarem rzucenia palenia, powiedz stanowcze nie i nie sięgaj po zastępcze środki bo również Cię będą uzależniać. Kup TIK -Taki , akbo jakieś  bezcukrowe  cukiereczki i odruch wdychania zamień na ssanie.  Będziesz miała oddech świeży , nie będziesz dymić i nie będziesz szkodzić otoczeniu . Posłuchaj moich rad i stanowczo odrzuć wdychanie zamiennych substancji, które również  wszystkim szkodzą. Pozdrawiam serdecznie.

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 23:42 autor odpowiedzi: bacha52

  jest szkodliwy,bo nikotyna szkodzi

  Oceń odpowiedź 1 14

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-29 18:52 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Badacze twierdzą, że powoduje on utrudnienie w oddychaniu. Jest oczywiście zdrowszy on normalnego papierosa, ale po pierwsze:

  -mają większą ilość nikotyny

  -wbrew pozorom one także uzalezniają

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:39 autor odpowiedzi: smiling

  Tak jest szkodliwy mimo że zawiera około 1000 razy mniej szkodliwych substancji  niż w  papierosach aczkolwiek zawierają ,a mogą po nie sięgać nawet dzieci które do tej pory nie palą lecz mogą później po papierosy sięgać

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-26 16:53 autor odpowiedzi: Eska1954

  Paląc e-papierosa nie kontrolujemy ilości wchłanianej nikotyny,nie ma czegoś takiego jak wypalenie papierosa.Nikotyna jest narkotykiem.Jest o tyle bezpieczniejszy,że nie wdychamy substancji smolistych i innego świnstwa,które jest w dymie tytoniowym.Rzuciłam palenie bez e-papierosa.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Uzależnienia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania