Porady - pytania i odpowiedzi

2011-10-25 23:58 autor: Ewunia

26 589 odsłon

Czy palenie papierosów ma wpływ na włosy?

Jaki to jest wpływ i jak trwały? Czy po rzuceniu palenia wszystko "wraca do normy"? Jak przeciwdziałać takiemu wpływowi kiedy się jeszcze pali?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-11-01 15:06 autor odpowiedzi: bodzio2

  Palenie papierosów oczywiscie że ma  wpływ na włosy ,przedewszystkim samo przebywanie wśrod osób palących już jest nie korzystne dla wlosów chodzi o to że dym posiada substancje smoliste które osadzają się na włosach przez to są wysuszane.Dalej- palenie ma także ujemny wpływ na obkurczanie się naczyń krwionośnych przez to włosy mają mniej sybstancji odżywczych dlatego są osłabione i mają tendencję do częstszego wypadania,dlatego palenie papierosów niestety nie jest wskazane z wielu powodów pomijając już włosy wspomnę chociażby  o chorobach z tym związanych głównie raka płuc,krtani czy też wewnętrznych narządów ludzkich.Warto zatem się poważnie zastanowic nad tym problemem, czy czasem nie rzucić tej ochydnej używki jaką jest palenie papierosów.Pozdrawiam

  Ocena odpowiedzi 1 15

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-13 15:36 autor odpowiedzi: basiar2002

  Całkowicie zgadzam się z wystarczającą odpowiedzią  poprzednika . Palenie  jak również dym nikotynowy szkodzi włosom i je osłabia.  Włosy  bardzo chłoną nikotynę co źle wpływa na ich struktórę i odbudowę włosa, zanieczyszczają się, rozdwajają   i wypadają.  Radzę rzucić palenie i unikać pomieszczeń zadymionych , zanieczyszczonych nikotyną poprzez palenie papierosów coś za coś. Daj szansę swojemu zdrowiu i Twoim włosom .  Pozdrawiam serdecznie.

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-13 18:09 autor odpowiedzi: gajmar

  Uzupełniając trzeba dodać, że po pewnym czasie, po rzuceniu palenia włosy stają się zdrowsze i piękniejsze. Oczywiście panowie muszą spełnic jeszcze jeden warunek, a mianowicie rzucić palenie przed wyłysieniem:)

  Oceń odpowiedź 2 15

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-29 14:30 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Po pierwszy wpływ ma na zapach włosów- włosy przesiąknięte są dymem. Po drugie- jeśli palimy to cały organizm narażamy na szwank, a włosy są jego częścią.  To zupełnie tak jak , gdy łykamy suplementy czy pijemy soki poprawia się kondycja całego organizmu w tym włosów, skóry, paznokci.

  Oceń odpowiedź 1 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-05 18:52 autor odpowiedzi: LECHO

  Włosy palacza są osłabione, skłonne do łamliwości, matowe i mają tendencję do szybkiego przetłuszczania, a nawet wypadania. Czy jak przestaniesz palić to wszystko wróci na głowie do formy? Otóż nie! Jednak jest  to nieodwracalne, choć na pewno po części włosy się odbudują, ale nie na tyle by znów były gęste, pełne blasku i witalności. Jak przeciwdziałać, jak chronić włosy palacza? na pewno jeść suplementy diety wzmacniające włosy, stosować odżywki i dobre szampony, ale przede wszystkim- nie tylko ze względu na włosy- warto rzucić palenie!

  Ocena odpowiedzi 6 4

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-26 15:03 autor odpowiedzi: smiling

  palenie papierosów ma zły wpływ na cały organizm w tym i na włosy

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pielęgnacja włosów

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania