Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-12 12:05 autor: Nikaa

70 839 odsłon

Czy codzienne picie piwa to alkoholizm?

Czy codzienne picie piwa to alkoholizm?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI (pokaż wszystkie )

 • 2011-07-29 10:53 autor odpowiedzi: babciela

  jezeli musisz wypic ten alkohol- bo wystepują objawy absencji- drzenie rak pocenie,bicie serca itd- to tak

  Ocena odpowiedzi 11 23

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-10-19 18:21 autor odpowiedzi: bodzio2

  Tak w pewym sensie to alkoholizm tak samo jak palenie dziennie np.1 paczki papierosów też prowadzi do chorób np.raka płuc czy krtani.Tak że trzeba uwazac z tym piwkiem.

  Ocena odpowiedzi 10 10

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-10-19 18:21 autor odpowiedzi: bodzio2

  Tak w pewnym sensie to już jest alkoholizm,tak samo jak z paleniem papierosów że codzienne palenie  jest to już nalóg który prowadzi do wielu chorób przedewszystkim do raka płuc,krtani i innych wewnętrznych narządów.Oczywiście skutki co do picia piwa nie są takie drastyczne ale prowadzą do zaburzen myślenia a czasem nawet koncentracji,jedno piwko na jakiś czas pomaga nerkom przed tworzeniem się kamieni nerkowych jest to nawet zalecane przez lekarzy ale trzeba ostrożnie.Wszystko jest dla ludzi ale z umiarem.

  Ocena odpowiedzi 7 12

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-11-08 16:42 autor odpowiedzi: DROMADERA

  Wszystko zależy od Ciebie.Jeżeli masz mus napicia się piwa i to nie kończy się na jednym, to prawdopodobnie doszło do uzależnienia , czyli do choroby alkoholowej. Z alkoholem nie ma żartów, ja też zaczynałam tylko od jednego piwa , dziś jestem uzależniona i nie piję ani grama alkoholu.

  Ocena odpowiedzi 4 30

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-11-10 02:05 autor odpowiedzi: Psychologdodomu.pl

  Odpowiedzi na to pytanie szukajmy nie w ilości wypitego alkoholu czy częstotliwości, a w symptomach towarzyszących sytuacji gdy alkohol nie jest spożywany.

  Kryteria diagnostyczne uzależnienia od alkoholu według Światowej Organizacji Zdrowia (ICD-10), definiują uzależnienie jako:
  "Zespół objawów somatycznych, behawioralnych i poznawczych, w których picie alkoholu staje się priorytetowe nad innymi poprzednio ważniejszymi zachowaniami".
  Warto zadać sobie pytanie na którym miejscu w codziennych potrzebach jest wypicie piwa. Ile razy dziennie myśl napicia się piwa po powrocie do domu (lub w drodzę do domu) towarzyszy.

  Diagnosta zwracałby uwagę na kilka czynników, analizując czy uznać sytuacje jako uzależnienie trzy z nich powinny towarzyszyć na przełomie ostatniego roku:

  Silna potrzeba picia albo kompulsywne picie alkoholu

  Trudności w kontrolowaniu zachowań związanych z piciem:
  - kontrolowania rozpoczęcia picia (np. powstrzymywania się od picia pomimo wcześniejszego założenia);
  - długości trwania picia (np. ograniczania picia do jednego dnia);
  - ilości alkoholu (np. konieczność picia do dna butelki);
     
  Stan abstynencyjny spowodowany przerwaniem picia lub zredukowania dawki alkoholu, przejawiający się:
  - charakterystycznym zespołem abstynencyjnym, albo
  - piciem alkoholu lub przyjmowaniem substancji o podobnym działaniu (np. benzodiazepiny, barbiturany, eter) z zamiarem złagodzenia lub uniknięcia objawów abstynencyjnych;

  Występowanie tolerancji, polegającej na efekcie po spożyciu większych dawek alkoholu

  Postępujące zaniedbywanie alternatywnych przyjemności lub zainteresowań z powodu picia, zwiększenie ilości czasu potrzebnego na zdobycie alkoholu lub powrócenie do normy po wypiciu

  Picie alkoholu mimo wiedzy o jego szkodliwości np. o uszkodzeniu wątroby spowodowanych piciem.

   

  bogus223a skomentował/a odpowiedź 2012-08-19 02:02

  W piwie jest chmiel a moim zdaniem chmiel to narkotyk co uzależnia.Doświadczyłem to na sobie i ciężko było się odzwyczaić od codziennego picia piwa nawet w małych ilościach.

  Ocena odpowiedzi 7 31

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-15 23:45 autor odpowiedzi: loczek855

  TAK BO ORGANIZM TRAKTUJE TO JAKO CODZIENNOŚĆ A TO TEŻ UŻYWKA I TAK TO ALKOHOLIZM

  Ocena odpowiedzi 3 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-20 20:19 autor odpowiedzi: bacha52

  na pewno jest to powód do niepokoju,wszystko zależy czy możesz nie wypić tego piwa i nie będzie ci to przeszkadzać.Samo postawienie pytania powinno być powodem do niepokoju.Porozmawiaj ze specjalistą to do niczego nie zobowiązuje.

  Ocena odpowiedzi 3 24

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-22 16:14 autor odpowiedzi: anatol61

  nawet jeżeli to jeszcze nie alkoholizm,to należy się nad tym zastanowić.Zacznij od nieregularnego wypijania"codziennego" piwa jeżeli nie będzie to dla ciebie stanowiło problemu to może jeszcze nie.Z reguły takie pytanie pojawia się,gdy "coś jest na rzeczy"

  Oceń odpowiedź 1 22

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-06 00:22 autor odpowiedzi: Izabelka.p25

  Niestety jest to albo alkoholizm albo skuteczna droga do niego. O uzależnieniu mówimy wtedy kiedy nie możemy funkcjonowć bez danej czynności- w tym wypadku bez picia piwa. Co prawda piwo nie zwiera wysokiej zawartości alkoholu. Jednak nawet nie wielka ilość już nawet niewielka ilość wpływa na układ nerwowy. Organizm zaczyna się przyzwyczajać a my z biegiem czasu potrzebujemy większej ilości. Piwo szkodzi nie tylko wątrobie ale i powoduje wahania ciśnienia, jak również problemy z erekcją.

  Ocena odpowiedzi 1 13

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-11 01:08 autor odpowiedzi: LECHO

  Od tego na pewno się zaczyna nałóg- niewinnie, po jednym piwku codziennie, codziennie i potem, gdy organizm tego piwka nie otrzymuje to pojawia się drażliwość, nerwowość, głód piwny. piwo też może uzależniać.

  Ocena odpowiedzi 1 8

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-28 00:23 autor odpowiedzi: Wiechu47

  Piwo pite regularnie codziennie powoduje ryzyko powstania szkód zdrowotnych, w tym uzależnienia.Jedna szklanka piwa 5%zawiera ok.30g alkoholu,a więc piwko pite codziennie jest uzalażnieniem alkoholowym.Zastanów sie,czy zadowoliłby cię sok wypity zamiast piwa?Prawda,że nie?

  Ocena odpowiedzi 6 16

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-30 14:39 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Spróbuj odpowiedzieć szczerze przed sobą samym na pytania zawarte w teście Baltimorskim.Pytania znajdziesz na stronie Psychologia.net.pl znajdziesz wtedy odpowiedż na swoje pytanie.

  Ocena odpowiedzi 3 6

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-04-01 00:06 autor odpowiedzi: smiling

  czy powoduje szkody trochę w tym prawdy trochę nie - sąasiad mój w życiu nie pił piwa i innego alkoholu, pił -herbatki zdrowotne  i co i jest bardzo chory, tak że nikomu nie zaglądam w gardło może być alkoholikiem a nie musi być  a jak mu smakuje to powiem krótko smacznego

  Ocena odpowiedzi 6 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-04-08 10:02 autor odpowiedzi: smiling

  nie wszyscy nawet przez codzienne picie piwa są akoholikami . może być akoholizm lecz nie musi

  Ocena odpowiedzi 5 5

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-08-16 14:18 autor odpowiedzi: Kacper87

  Też kiedyś byłem kiedyś uzależniony od piwa i nie jest wcale z tego łatwo wyjść. Wmawiasz sobie że potrafisz wytrzymać bez piwa i robisz sobie czasami przerwy 2-7 dniowe ale i tak wracasz spowrotem w ciąg codziennego picia piwa.

  Kiedyś byłem uzależniony od zioła 4 lat paliłem, pokonałem ten nałóg bo zamiast sięgnąć po blanta sięgałem po butelke piwa i tak zastąpiłem jeden nałóg drugim nałogiem.

  Wiem że wydaje się to mało sensowne zastąpić jeden nałóg drugim nałogiem ale mi pomogło. Tak samo zastosowałem się do piwa zastąpiłem go Pepsi, ilekroć nachodziła mnie ochota na piwo aby sie rozluźnić czy zrelaksować nalewałem sobie szklankę Pepsi i znów zastąpiłem jeden nałóg kolejnym. I tak już 2 lata nie pije. Może za kolejne 2 lata uda mi się Pepsi zamienić na jakiś sok albo jogurt ale patrząc wstecz od czego zaczynałem to i tak się ciesze że jakoś z tego wybrnołem.

  Moja rada jes taka zastąp jeden nałóg drugim ale który będzie mniej szkodliwy dla Ciebie. 

  Ocena odpowiedzi 4 17

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

Strony: 1 2

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Uzależnienia

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy