Porady - pytania i odpowiedzi

2013-09-06 11:48 autor: soft4web

15 859 odsłon

Czy yerba matte jest zdrowa?

Chciałbym zastąpić codzienną kawę herbatą yerba matte. Ostatnio po kawie jakoś źle się czuję, a wiem, że yerba ma podobne właściwości pobudzające. Tylko pytanie czy jest zdrowa...?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-21 00:14 autor odpowiedzi: barbarossa

  Powszechnie panuje opinia, że yerba matte jest bardzo zdrowa, jednak niedawno przeprowadzono badania i pojawiły się informacje, że mogą się w niej znajdować związki rakotwórcze- ale gdzie ich teraz nie ma... Wszystko zależy od częstotliwości picia tej herbaty, a że w smaku jest raczej paskudna to ciężko o przesadę :)

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-11-11 23:13 autor odpowiedzi: dzidkaht

  Napar z yerba mate jest ważnym źródłem polifenoli, które  są substancjami o właściwościach przeciwutleniających. Korzystnie wpływa  na wątrobę, nerki i pęcherz moczowy, obniża poziom cholesterolu. Stosowanie yerba mate sugeruje się w leczeniu otyłości. Są też wzmiani o negatywym działaniu na organizm  - więc stosowac z umiarem.

  Ocena odpowiedzi 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-24 00:01 autor odpowiedzi: bacha52

  Z pewnością należy zachować umiar jak ze wszystkimi używkami

  Ocena odpowiedzi 0 17

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-01-29 18:51 autor odpowiedzi: Kormoran

  Badanie na myszach przeprowadzone w 2008r wykazało że nie ma wplywu na wątrobę, nerki i pęcherz moczowy. Badanie wykazało, iż regularne przyjmowanie yerba mate poprawia odporność DNA na uszkodzenia wywołane nadtlenkiem wodoru oraz naprawę DNA po ekspozycji komórek wątroby na nadtlenek wodoru, niezależnie od dawki napoju.

  Ocena odpowiedzi 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-25 13:43 autor odpowiedzi: vandi

  yerba mate ma podobne dzialanie do kawy zawiera saponiny które wspomagają usuwanie nadmiaru tłuszczu a zawarta w niej kofeina przyśpiesz spalanie tkanki tłuszczowej ;nie należy podawać dzieciom

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-05 01:38 autor odpowiedzi: smiling

  Jest zdrowa nie ulega wątpliwości  ,myślę że jak wszystkie używki mają swe ograniczenia  jeden kubek czy  też filiżanka napewno Tobie jak i innym nie zaszkodzi a wręcz pomoże

  Ocena odpowiedzi 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-05-09 07:41 autor odpowiedzi: angru46

  Kochani ,cudze chwalicie swego nie znacie,teraz wiosna tyle jest roslin które należałoby tylko pozbierac daleko od szosy i przemysłu ,wysuszyć i zrobić sobie własną kompozycje herbatek zdrowotnych,wiecie co pijecie.To Wasze zdrowie.
  angru46 zaktualizował/a odpowiedź 2015-05-09 08:12
  Jesli kawa przestała smakowac,można spróbowac kawę z cynamonem.Trzeba nieraz po ekserymentować co szkodzi a co polepsza dobra samopoczucie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zdrowie: pozostałe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania