Niektórzy nie stosują specjalnych diet i mają wagę w normie, inni po zjedzeniu słodkich przekąsek łatwo zyskują dodatkowe kilogramy.
Niektórzy przez długie miesiące starają się zmniejszyć swoją wagę, stosując restrykcyjną dietę i intensywnie ćwicząc, inni mogą sobie dietetycznie „folgować", a i tak pozostają szczupli. Jakkolwiek masa naszego ciała jest w dużej mierze zależna od naszego stylu życia, genetyka stanowi tu istotny czynnik.
W przypadku osób, które pracują na zmiany, szczególnie istotny jest zdrowy styl życia. Szczególna dbałość o zdrowie jest konieczna, żeby się uchronić przed cukrzycą typu 2.
Ból pleców u kobiet w starszym wieku może oznaczać poważne problemy zdrowotne. Z badań medyków z Boston Medical Center wynika, że przewlekły i uporczywy ból w okolicach dolnego odcinka kręgosłupa wiązał się z 20-procentowym zwiększeniem ryzyka szybszej śmierci w przypadku kobiet po 65 roku życia.
W 2025 roku na cukrzycę będzie chorował co piąty mieszkaniec Ziemi – wynika z badań przeprowadzonych przez Światową Organizację Zdrowia. To oznacza, że na cukrzycę cierpieć będzie ponad miliard osób na świecie. Ten poważny problem zdrowotny dotyczy obecnie coraz większej liczby osób, a liczba zachorowań stale rośnie. Niestety w znaczący sposób sami przyczyniamy się do powstania tej choroby. Najważniejsze by nie lekceważyć objawów cukrzycy.
Ludzie o znacznej nadwadze mają zwykle mniejszą ilość substancji szarej w mózgu niż ich rówieśnicy o prawidłowym BMI, wynika z brytyjskich badań.
Może się zdarzyć tak, że pomimo odpowiedniej diety wskaźnik wagi przechyla się nieco znaczniej niż się zakładało. Nie oznacza to jeszcze braku sukcesów w wysiłkach ochudzania, być może taki niespodziewanie wyższy odczyt wagi może mieć zaskakującą, niezwiązaną z żadną chorobą, przyczynę. Oto kilka powodów nagłego przybierania na wadze.
Nadmiar kilogramów ma wpływ na wiele aspektów zdrowia, okazuje się, że może też wpływać na strukturę serca.
Pomimo braku kalorii, słodziki nie pomagają schudnąć. Uczeni nie znaleźli żadnych dowodów na to, że stosowanie słodzików, czy to u dzieci, czy u dorosłych, wpływa na poziom wagi.
Stres może przysporzyć nam wielu problemów, w tym kłopotów z trawieniem, zaburzeń snu, czy bólu głowy, jest też pośrednią przyczyną przybierania na wadze. Sprawdź, dlaczego.