Regularna medytacja może być szczególnie korzystna dla seniorów - nowe badanie dowiodło, że może osłabić problemy pamięci, a więc i zmniejszyć zagrożenie chorobą Alzheimera.
Wszyscy mamy jakieś nawyki czy sposoby radzenia sobie w różnych sytuacjach, które nie muszą być zrozumiałe dla innych. Mają one jednak określony cel - pozwalają osłabić odczuwany lęk.
Warto umieć pogodzić się z porażkami i nauczyć nie żałować tego, co ułożyło się nie po naszej myśli, mówią psycholodzy. Dzięki temu łatwiejsze będzie codzienne życie.
Osoby, które odczuwają satysfakcję w ważnych dziedzinach życia, odznaczają się lepszą ochroną serca.
Stan emocjonalny reanie wpływa na zdrowie fizyczne. Poczucie szczęścia naprawdę poprawia i wydłuża życie.
Brytyjscy uczeni wpadli na ciekawy pomysł leczenia depresji. Pomóc ma w tym rzeczywistość wirtualna.
Panie częściej zmagają się z depresją i niepokojem, a to m. in. dlatego, że mniej zarabiają, mówią badacze.
Bez względu na to, co nas niepokoi: kryzys migracyjny, niebezpieczeństwo wojny, czy też może bardziej osobiste problemy rodzinne lub w pracy, pomóc może medytacja bądź mdolitwa. Dzięki nim osłabisz stres.
Każdy od czasu do czasu się czymś niepokoi, ale lęk może stać się trwałym elementem życia i wówczas znacznie obniża jego jakość. Zobacz, w jaki sposób przejawia się zaburzenie, które łączy w sobie strach, niepewność i brak poczucia bezpieczeństwa.
Powodów do niepokoju nikomu nie brakuje, bo gdy jedna sfera życia dobrze funkcjonuje, inna sprawia problemy i rzadko wszystko idzie gładko w każdej dziedzinie. Z drugiej strony, skupianie się na problemach prowadzi do ich wyolbrzmiania i odczuwania niepokoju. Czasami trudno samemu sobie wytłumaczyć, że zamartwianie się nie ma sensu, bo ani trochę nie zmienia sytuacji, warto więc podjąć kroki, by to pewne zewnętrzne działania zaczęły sprzyjać osłabieniu lęków.
Australijscy uczeni ostrzegają, że siedzący tryb życia wpływa zgubnie nie tylko na figurę, może również sprzyjać odczuwaniu lęku.
Stres, szczególnie, gdy jest długotrwały, może zagrażać zdrowiu. Sprzyja intensyfikacji stanów zapalnych, które wpływają na rozwój wielu chorób. Jest na to jednak rada - jakkolwiek trudno stresu uniknąć całkowicie, pozytywne nastawienie rzeczywiście osłabia tak wywoływane stany zapalne.
Dobre odżywianie się, ćwiczenie i utrzymywanie dobrego zdrowia fizycznego pomaga mózgowi w starzeniu się w zdrowiu.
Chcesz poprawić sobie nastrój i zyskać energię? Jest na to naprawdę prosty sposób - poświęć chwilę na obejrzenie filmiku z kotami. Efekt jest natychmiastowy.
Mężczyźni, którzy żyją w małżeństwie są zdrowsi niż ich samotni rówieśnicy. W przypadku kobiet jednak takiej ochronnej funkcji związku brak...
Udar przyspiesza osłabienie zdolności poznawczych – wykształceni nie są zabezpieczeni