Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-25 22:03 autor: maxime

10 865 odsłon

Gdzie tanio i dobrze zjeść w Pradze?

Jedziemy sobie na weekend do Pragi. Czy ktoś mógłby podzielić się namiarami na fajną (typowo czeską najlepiej) i niedrogą knajpke w tym pięknym mieście? Nie mamy za dużo pieniędzye a to co mamy wolelibyśmy na inne rozrywki wydać.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-07-25 22:16 autor odpowiedzi: Kuchcik

  Praga to raj kulinarny. Przechadzając się po uliczkach nie sposób niezauważyć wielu punktów gastronomicznych. Wiele z nich wyczujemy również naszym nosem ;)

  Jednak podczas pobyt w Pradze warto zwracać uwagę na ceny. Im bardziej boczna uliczka tym taniej, co nie oznacza, że jedzenie jest gorszej jakości czy coś podobnego.

  Osobiście ceny w restauracjach porównuję na podstawie kosztu zup i napojów. Jeżeli zupa kosztuje 18-25 CZK to restauracja oferuje wyżywienie w przystępnych cenach. W przypadku napojów - piwo 0,5l za ok. 25-30 CZK, woda mineralna 20-25 CZK, Cola - 25-27 CZK.

  Również bardzo ważne jest to, czego chcemy spróbować. Restauracje z wywieszonymi czy wystawionymi potykaczami z menu w obcych językach nie zawsze muszą oferować posiłki typowej kuchni czeskiej. Najpewniejszą restauracją w tym przypadku na pewno będzie taka, w której menu jest w j. czeskim. Im bardziej wygniecione i pobrudzone menu, tym lepszy znak dla nas, że tu dużo osób się żywiło ;)

  Drogie restauracja znajdują się przede wszystkim w ścisłym centrum przy głównych zabytkach Pragi (Hradczany, Most karola, Stary Rynek, Vaclavske namesti). Dość mocno popularne są znane w Polsce jako bary mleczne, miejsca, w których po wejściu otrzymujemy tacę i sami wybieramy to, co chcemy spróbować z wystawionych w witrynach potraw.

  Należy pamiętać, że Czesi jedzą bardzo mało warzyw i w związku z tym wszelkiego rodzaju surówki należy zamawiać dodatkowo, ponieważ talerz w restauracji może zostać przyozdobiony jedynie plasterkiem ogórka czy pomidora.

  Oceń odpowiedź 4 2

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-08 00:37 autor odpowiedzi: smiling

  Nie droga  o nazwie " Restaurace v cipu "znajduje się  nie daleko muzeum Alfonsa Muchy , byłem też w restauracjach - U KALICHA oraz w restauracji U SZWEJKA  lecz czy one są tanie raczej nie , lecz warto wstąpić  

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Restauracje i lokale gastronomiczne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy