Porady - pytania i odpowiedzi

2018-05-14 12:53 autor: Zainteresowana12

1 926 odsłon

Ślub kościelny

Dzień dobry.
 Mam pytanie. Jesteśmy w partnerstwie,z partnerem mam dziecko, partner ma dziecko przed tym jak się poznaliśmy czy możemy wziąć ślub kościelny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-05-14 12:59 autor odpowiedzi: Arletta Bolesta - adwokat kościelny

  Witam,generalną zasadą jest posiadanie stanu wolnego wg kościelnego prawa plus brak ew. zakazu (przykładowo, taki zakaz może pojawić się po wyroku pozytywnym orzekającym nieważność wcześniejszego małżeństwa kościelnego).

  Jak czytam: Państwo jednak jesteście woli, natomiast jest pytanie dot. dziecka.W Państwa przypadku będzie konieczność postarania się o zezwolenie (taką inf., jak i wszelkie szczegóły zdobędziecie Państwo w chwili starania się o ślub kościelny w parafialnej kancelarii). Wynika to z zabezpieczenia dziecka, aby usunąć też sytuację, iż strona zawiera związek kościelny, jednocześnie bagatelizując swoje obowiązki wobec dziecka/dzieci z poprzedniego związku (nie chodzi koniecznie o związek kościelny, ale to mógł być także związek cywilny, wolny, z których to rodzajów związków pochodzi dziecko).
  Życzę, aby w Państwa sytuacji było to zwykłą formalnością.Wszystkiego dobrego!

  Ocena odpowiedzi 0 4

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo kanoniczne i wyznaniowe

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania