Porady - pytania i odpowiedzi

2011-03-07 13:41 autor: hajduczanin

17 631 odsłon

Jak zrezygnować z nieaktywnej karty kredytowej po spłaceniu kredytu?

Co mam zrobić jeżeli spłaciłem kredyt i nie aktywowałem karty kredytowej i karta nie jest mi już potrzebna?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-08-07 15:33 autor odpowiedzi: BPPIPP BIUREX

  W moim przekonaniu, nalezy kartę kredytową - mimo, że nie aktywna zwrócić do banku. Jestes uzytkownikiem karty a nie jej właścicielem. Właścicielem jest Bank, który karte wydał. Pomimo, ze karty nie aktywowałeś - nadal widniejesz jako osoba posiadajaca taką kartę. Proponuję aby oddać kartę kredytową do banku który ja wydał i złozyć dodatkowo wniosek o zamknięcie karty. to jest moja propozycja. Natomiast jeśli chodzi o postępowanie to nie wiem w jakim jestes banku i który bank wydał kartę. W tym stanie rzeczy nalezało odpowiedziec jak na wstepię.

  Ocena odpowiedzi 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2011-09-11 21:40 autor odpowiedzi: Serwis internetowy eGospodarka.pl

  Należy wypowiedzieć umowę karty kredytowej - najlepiej na piśmie, w oddziale banku, żądając potwierdzenia daty na kopii wypowiedzenia (niektóre banki czasami "gubią" takie wnioski). W przypadku, gdy nie można złożyć wypowiedzenia umowy w oddziale banku, należy je wysłać listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Samą kartę należy zaś zniszczyć, w sposób uniemożliwiający korzystanie z niej lub zwrócić do banku (żądając też w zamian potwierdzenia zwrotu karty - ważne by było z datą i godziną). Bank po upływie terminów określonych w umowie/regulaminie powinien zamknąć rachunek karty.

  Poradnik Internetu dla Twojej firmy

  Ocena odpowiedzi 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-09 08:59 autor odpowiedzi: Kormoran

  Karte kredytową należ oddać w oddziale banku,otrzymasz wtedy potwierdzenie zwrotu.Pracownik banku ma obowiązek zniszczyć przy tobie zwracaną karte.

  Ocena odpowiedzi 2 2

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Karty kredytowe

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy