Porady - pytania i odpowiedzi

2011-07-18 13:19 autor: yasqlka

6 559 odsłon

Jak bank nalicza odsetki od zadłużenia na karcie kredytowej?

Załóżmy że używam karty kredytowej i spłacam ją w całości w terminie bezodsetkowym. Wtedy nie ma żadnych odsetek. Ale raz zdarza się "nie dopłacić" 10 zł (czyli spłacam o 10 zł mniej niż całość zadłużenia. Czy bank naliczy odsetki od całej wydanej w tym okresie kwoty czy tylko od 10 zł? Czy banki różnią się między sobą w traktowaniu takiej spłaty?

Moje pytanie wynika z tego, że zastanawiam się nad wyborem karty i jednym z głownych kryteriów jest "brak haczyków". Zamierzam spłacać wszystko w terminie bezodsetkowym ale wiadomo, ze czasem jest jakiś poślizg i nie chciałabym mieć nieprzyjemnych niespodzianek.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2011-07-19 10:02 autor odpowiedzi: elzbietab44

  Witam.Obawiam sie że nie dostanie Pani rzetelnej odpowiedzi.Z moich doświadczeń wynika że w takich przypadkach naliczane są odsetki od całej kwoty.Dwukrotnie byłam w swoim banku i Panie nie umiały mi wytłumaczyć jak zostały naliczone odsetki.Pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-02-18 21:42 autor odpowiedzi: anatol61

  Niestety pomyłka nawet o 1 grosz skutkuje naliczeniem odsetek od całej kwoty

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-28 21:49 autor odpowiedzi: Andrzej52

  Ponieważ wszystkim steruje komputer a właściwie program komputerowy więc niedopłata nawet najmniejszej kwoty skutkuje naliczeniem odsetek.Chociaż zdarzyło mi się w dawnym Lukasie załatwić "sprawę"i bank odstąpił od naliczenia odsetek.Była to jednorazowa sytuacja.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Karty kredytowe

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy