Porady - pytania i odpowiedzi

2011-02-14 17:28 autor: alicja.baczyk

9 288 odsłon

Czy można starać się w ZUS o zwiększenie emerytury z tytułu dalszej działalności zarobkowej

Przeszedłem na emeryturę po skończeniu 65 roku.Po przerwie założyłem własną firmę i świadczę usługi między innymi na rzecz byłego pracodawcy.

 

Czy z tego tytułu mogę wystąpić o zwiększenie emerytury w ZUS ? Słyszałem ,że istnieje taka możliwość.Jeżeli tak jak to się załatwia? Pracuję już 4 lata , jest to działalność gospodarcza pozarolnicza [usługi projektowe] i płacę dość wysokie podatki.

 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-03-19 20:23 autor odpowiedzi: Barakuda

    Istnieje możliwość podwyższenia emerytury w przypadku pracy po przejściu na emeryturę o zwiększenie stażu pracy. Jeżeli jednak założyłeś własną firmę i prowadzisz działalność gospodarczą, warunkiem jest opłacanie składki emerytalno-rentowej do ZUS. Jeśli to robisz, nic nie stoi na przeszkodzie - należy złożyć wniosek na piśmie do oddziału ZUS o doliczenie stażu pracy, podając za jaki okres. Taki wniosek najlepiej składać każdego roku, aby doliczano staż za każdy przepracowany rok.

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytura, renta

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania