Porady - pytania i odpowiedzi

2011-01-10 01:10 autor: Tess777

9 792 odsłon

Renta Wyrównawcza
Wysokość renty wyrównawczej w przypadku pobierania emerytury

1.Jaka wysokosc renty wyrownawczej winien ustalic Sad na rzecz osoby w wieku emerytalnym i pobierajacej emeryture  w sytuacji gdy z powodu wypadku osoba ta nie mogla podjac zatrudnienia zagwarantowanego w pisemnej umowie przedwstepnej z przyszlym pracodawca?

-czy w wysokosci pelnej ustalonej w umowie przedwstepnej kwoty czy tez w wysokosci pomniejszonej o kwote pobieranej emerytury?

 

(Podkreslam, iz osoba ta ma pelne prawo do emerytury z tytulu lat pracy i wieku i moze osiagac dodatkowe dochody bez zadnych ograniczen w jej uprawnieniach emerytalnych.)

 

2. Czy w przypadku ustalenia czesciowej niezdolnosci do pracy poszkodowanego w wieku emerytalnym (jak wyzej) Sad obnizy wysokosc zasadzanej renty wyrownawczej o kwote hipotetycznie mozliwego do osiagniecia  przez te osobe zarobku?

Pozdrawiam serdecznie liczac na porade.

 

Teresa Luka

 

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Emerytura, renta

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania