Porady - pytania i odpowiedzi

2016-04-07 11:29 autor: lilaja

3 270 odsłon

Konflikt z dziećmi

Mam ostatnio kłopoty z dziecmi, wszystkie moje dzieci- 3 jest już dorosła, corki na tzw. swoim, syn się uczy, matura jeszce ze mną. Jestem rozwiedzina od 18 lat, syn był niemowlakiem, starsza córka miała 16 lat, młodsza 12. Doświadczałam w małżeństwie, a i pózniej przemocy psychicznej ze strony męża. Tak starał się uprzykrzać mi życie, że został pozbawiony władzy rodzicielskiej nad synem( z którym nie utrzymywał kontaktów) 15 lat po naszym rozwodzie. Podczas trawania związku, poniżał mnie w obec dzieci, podważał autorytet, kwestionował moje decyzje co do np. zajec dodatkowych itp.Jednoczesnie nie brał udziału w życiu rodzinnym, wychowaniu, wakacjach, wywiadówkach itp.
Mam wrażenie, ze moje dzieci mają do mnie podobny stosunek. Obecnie się izoluję, muszę sie sama z tym uporać, zrozumiec, pogodzić, a własciwie chya ratować. Syn jest najmniej skazony, ale ustawiany przez starsze rodzeństwo, - a matka, wiesz, jaka jest matka-. Mąż używał- bo ta wasza matka-. Czy jest mozliwa taka sytuacja? Czy mogą powielac jego do mnie stosunek?

[ porady z tej kategorii ]

Zobacz także

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Na skróty

REKLAMA

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Dzieci i wnuki

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Artykuły

Tematy

Poprzednie pytania